Експерти назвали 5 основних ризиків для безвізового режиму

27 грудня 2016 року у приміщенні інформаційної агенції Главком відбувся прес-брифінг «Безвіз і міграція: підсумки року та останні тенденції», організований ГО «Європа без бар’єрів», під час якого були представлені 5 основних ризиків для безвізового режиму з ЄС.

Як розповіла аналітик ГО «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька, усі 5 показників містяться в проекті резолюції про оновлення механізму призупинення безвізових режимів.

«ЄС розробив 5 показників, які дають можливість призупиняти безвізовий режим. За умови різкого зростання будь-якого з них – це означає, якщо протягом 2 місяців один із показників збільшиться на 50% у порівнянні з таким самим періодом попереднього року або 2-ма місяцями до введення безвізового режиму, то Європейська комісія чи окремі країни-члени ЄС зможуть ініціювати призупинення безвізового режиму», – розповіла вона.

За словами Кульчицької, такими ризиками є зростання:

– кількості відмов у в’їзді на кордоні;

 -кількості виявлених мігрантів, які нелегально перебували в ЄС

– кількості шукачів притулку

– кількості відмов у реадмісії осіб, скорочення співпраці у сфері реадмісії

– загроз для безпеки або внутрішньої політики держав-членів ЄС

Виходячи з названих ризиків, експерти ГО «Європа без бар’єрів» рекомендували українцям відповідально ставитися до подорожування після запровадження безвізу, уважно ставитися до підбору документів, особливо тих, що підтверджують мету поїздки, обирати легальні шляхи для працевлаштування (дозвіл на проживання, національна віза), не подавати заявки на отримання притулку без потреби в цьому (наприклад задля соціальних виплат) через високу імовірність відмови та депортації.

«Безвіз означає не тільки індивідуальну відповідальність для українців, але й колективну. Масові протиправні дії (нелегальне проживання в ЄС або працевлаштування) можуть призвести до негативних наслідків не тільки для тих, хто їх вчинив, а й для всієї країни», – додала аналітик.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати