Президенту України Порошенку П.О. народним депутатам України VIII скликання

70341392З В Е Р Н Е Н Н Я

Сьогодні, незадовго до Українського тижня у Європейському Парламенті та обговорення у Раді ЄС прогресу Грузії та України у виконанні  «безвізових завдань», ми мали б можливість говорити про безвізовий режим для українців як реальність.

Однак, від такої реальності нас віддаляють всього, здавалося б, два прості кроки, які дозволили б стороні ЄС офіційно зафіксувати повне виконання Україною безвізових критеріїв та надати достатні аргументи Європейській Комісії подати Раді ЄС законодавчу ініціативу щодо скасування віз українцям.

Отже, що необхідно:

Перше – завершити формування керівного складу Національної агенції з питань протидії корупції та запустити роботу цієї інституції в першому кварталі 2016 року.

Друге – забезпечити повернення в українське законодавство стандартів ЄС щодо електронного декларування статків посадових осіб, які ще нещодавно були частиною вітчизняного права, але на минулому тижні були у скандальний спосіб спотворені парламентарями.

Нагадаємо, що прийнятий Верховною Радою України 16 лютого 2016 року Закон про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) реєстр. № 3755 у його проголосованій «з голосу» депутата Вадима Денисенка (БПП) редакції суперечить вимогам ЄС, про що було прямо заявлено як керівництвом Делегації ЄС в Україні, так і низкою профільних громадських організацій України. Без відновлення у попередній редакції норм законодавства щодо електронного декларування подальший рух до скасування візового режиму з Україною буде неможливим.

На сьогодні достеменно невідомо, у якій редакції законопроект №3755 буде подано на підпис президенту, але текст Стенограми Верховної Ради із відповідним виступом депутата Денисенка однозначно свідчить про неприйнятність запропонованих і проголосованих норм, а сама процедура розгляду «з голосу» без ознайомлення депутатів з текстом і без висновку комітетів ВР є кричущим порушенням регламенту ВР. Тож законопроект 3755 є неприйнятним ані за змістом, ані за процедурою.

Відтак, громадська організація Європа без Бар’єрів звертається до Президента України із закликом скористатись правом вето щодо закону №3755, та надати в рамках процедури пропозиції, врахування яких забезпечить відповідність Закону раніше чинним стандартам.

 

Далі – ми вимагаємо від народних депутатів України розглянути вказані поправки як невідкладні.

На сьогодні залишилось критично мало часу на те, аби дотриматись неодноразових обіцянок керівництва держави досягти безвізового режиму з ЄС у 2016 році. При подальшому зволіканні, а також при повторенні спроб ввести в оману ЄС та українську громадськість, часові рамки запровадження безвізового режиму для громадян України можуть розтягтись на невизначений час, а наявне вікно можливостей може зачинитись.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати