Європа без бар’єрів

Громадську організацію ‘Європа без бар’єрів’ зареєстровано у 2009 році на основі однойменного всеукраїнського консорціуму

  Громадська організація «Європа без бар’єрів»
  Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України

Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді

Львівське юридичне товариство

Донецька обласна громадська організація «Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу»

Фонд місцевої демократії
Асоціація захисту прав молоді Волині
 logo_fond Волинська обласна громадська організація «Фонд місцевого розвитку»
        Інформаційно-дослідницький Центр «Глобал»


ПРО «ЄВРОПУ БЕЗ БАР’ЄРІВ»

 Громадську ініціативу «Європа без бар’єрів» створено у 2008 році (зареєстровано у 2009 році) на основі однойменного всеукраїнського консорціуму громадських організацій та аналітичних центрів з метою консолідації зусиль громадських активістів та експертів, спрямованих на усунення перешкод свободи пересування в Європі.

Учасники ініціативи спільно здійснюють як дослідницьку, так і адвокаційну діяльність, зокрема, моніторинг видачі віз громадянам України консульствами країн ЄС, оцінюють якість імплементації Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС та лобіюють внутрішні реформи, пов’язані із необхідністю досягнення Україною критеріїв безвізової країни у відносинах з ЄС. Географічно організації-учасники представляють міста (регіони), де розташовані консульські установи країн ЄС: Київ, Львів, Одеса, Донецьк, Ужгород, Луцьк, Харків.

Створення та функціонування громадської ініціативи підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

 

МЕНЕДЖЕРИ ТА ЕКСПЕРТИ «ЄВРОПИ БЕЗ БАР’ЄРІВ»

Ірина Сушко – керівник ГО «Європа без бар’єрів» з 2009 року. За фахом Ірина викладач історії та народознавства. Останні п’ять років Ірина поєднує роботу в Київському університеті економіки та права (КРОК) та Київському ліцеї бізнесу. Паралельно з викладацькою роботою була задіяна як керівник проектів та експерт  Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України.

Ірина була керівником численних міжнародних і всеукраїнських проектів, присвячених дослідницькій і адвокаційній діяльності, націлених на підтримку європейської інтеграції України.

Ірина є автором та співавтором інформаційно-аналітичних публікацій присвячених розвитку руху на підтримку громадських свобод, зокрема, свободи пересування та міжлюдських контактів.

Діяльність організації, яку вона очолює, головним чином спрямовує на  усунення адміністративних бар’єрів, що заважають свободі спілкування та пересування громадян України та інших країн Європи.

Контакти: iryna_sushko@ukr.net

 

Олексій Врадій – експерт, один із засновників ГО «Європа без бар’єрів». За фахом Олексій спеціаліст з міжнародних відносин, кандидат політичних наук за спеціальністю «Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку».

Останні п’ять років Олексій працює в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України на посаді наукового співробітника, бере участь у науковій роботі за плановою темою відділу Теорії міжнародних відносин «Суспільний устрій, зовнішня політика і міжнародні відносини: форми взаємозв’язку».

Поєднуючи з науковою роботою, Олексій працює аналітиком  Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України, є автором та співавтором численних наукових та інформаційно-аналітичних публікацій, присвячених свободі пересування та встановленню міжлюдських контактів між Україною та ЄС, європейській інтеграції України. Брав участь у багатьох євроінтеграційних проектах.

Контакти: possentrie@ukr.net

 

Олександр Сушко є асоційованим експертом (на громадських засадах).  З червня 2006 року Олександр працює науковим директором Інституту Євро-Атлантичного співробітництва.

До того часу працював координатором Моніторингової програми (1999-2000), політичним аналітиком (1998-1999) та Директором Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України (2000-2006). Отримав наукову ступінь кандидата політичних наук (міжнародні відносини) у 1998 році в Інституті світової економіки та міжнародних відносин НАНУ. Стажувався В Монтерейському центрі дослідження проблем нерозповсюдження, США (2002).

Професійна діяльність – аналіз процесів європейської інтеграції, відносин Україна-ЄС, Україна-НАТО, зовнішня, внутрішня та безпекова політика України.

Контакти: sushko@cpcfpu.org.ua

Світлана Мітряєва, директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в місті Ужгороді, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник зі спеціальності «основи національної безпеки держави», Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Закарпатського державного університету, Кавалер ордена Княгині Ольги III ступеня, президент Центру стратегічного партнерства. Ініціатор низки міжнародних та українських проектів з питань європейської інтеграції на території Закарпатської області та в країнах Карпатського Єврорегіону, зокрема:

Голова української частини спільного українсько-словацького проекту «Карпатський регіон: перспективи та виклики» – 2000-2002 рр.;
Керівник трьох моніторингових досліджень практики видачі віз Генеральним консульством Угорської Республіки в. Ужгороді, Консульством Угорської Республіки в м. Берегово та Генеральним консульством Словацької Республіки в м. Ужгороді – 2008-2009 рр.;
Голова української частини спільного українсько-словацького проекту «Відчиняємо двері по обидва боки кордону» (NPOA) – 2009-2010 рр.;
Голова української частини спільного словацько-українського проекту «SUREC» – 2009-2011 рр.;
Голова української частини спільного угорсько-українського проекту «Розвиток угорсько-українського співробітництва» 2010 р.

Автор понад 100 наукових публікацій, виданих в Україні, Словаччині, Угорщині, Росії, в тому числі 4 індивідуальних  монографій, остання з яких – «Європейська безпека і Україна» (2008 рік),  співавтор Експертної доповіді „Україна в 2009 році: внутрішнє та зовнішнє становище та перспективи розвитку” (Послання Президента України до Верховної Ради України) та попередніх чотирьох років. Тематикою публікацій насамперед є аналіз євроінтеграційних процесів України, зокрема – питань впливу розширення ЄС на соціально-економічний розвиток та співпрацю України з сусідніми державами, входження країн-сусідів до Шенгенського простору та мінімізації негативних наслідків введення візового режиму.

Контакти: uf.niss@gmail.com

 

Ірина Омельчук, координатор проектів Асоціації захисту прав молоді Волині. Отримала диплом магістра політології Волинського державного університету ім. Лесі Українки.

З 2007 року координує проекти політологічного і моніторингового напрямку, відповідає за інформаційний супровід проектів.

Обіймала посаду виконавчого директора. Має досвід проведення інформаційних зустрічей із виборцями, співпрацює із організаціями політологічного спрямування. З 2008 року керівник проектів з моніторингу візової політики Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку.

Контакти: aspmv@yahoo.com

 

Ольга Мірошник, президент Фонду місцевої демократії, керівник Харківського Європейського клубу,  член ініціативної групи по створенню Мережі проєвропейських організацій України, керівник Харківського Центру європейської інформації, голова Комітету з європейської  інтеграції при голові Харківської обласної державної адміністрації.Діяльність по темі європейської та євроатлантичної інтеграції:

 Координатор трьох моніторингових досліджень практики видачі віз Генеральним консульством Республіки Польща в м. Харкові 2007-2009 роках.
Співавтор методичного посібника для вчителів «Азбука Європейської інтеграції» – 2006 рік.
Проведення соціологічного дослідження: «Що ми знаємо про ЄС та НАТО: думка харків’ян» -2008 рік
Підготовка та проведення чотирьох Міжнародних конференції по проблемам європейської та євроатлантичної інтеграції -2005-2009 роки
Викладання спецкурсу для педагогічних працівників «Європейська інтеграція України»

Керівник проекту «Євроатлантична весна – 2008», в рамках якого проведено біля 30 заходів – конференцій, круглих столів, дискусій, форумів, проведено 12 прямих ефірів на ТВ.
Учасник багатьох міжнародних на українських конференцій, Форумів, Конгресів по європейській тематиці.

Контакти: fmd-kharkiv@ukrpost.ua

 

Денис Кузьмін, науковий співробітник та координатор Європейських програм Центру міжнародних досліджень, викладач кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Співробітник НУО «Глобал».

Був учасником різноманітних стажувальних програм за тематикою Європейських Студій та розвитку третього сектору в Україні та Європі. Зокрема, в університеті Тампере (Фінляндія, 2000), Міжнародному економічному університеті (Лондон, Великобританія, 2001), Центрально-Європейському університеті (Будапешт, Угорщина, 2002), Центрі транзитних націй в університеті Міннесота (Мінеаполіс, США, 2005), Центрі Російських та Східноєвропейських студій в університеті Торонто (Канада, 2005). Був співорганізатором та координатором низки проектів, таких як „Вивчення європейської інтеграції в Одесі” (TEMPUS/TACIS), (1997 – 2001), Центр сучасних досліджень і викладання (CART) у сфері Європейських Студій  в рамках Мегапроекту «Вища освіта: лідерство для прогресу» Міжнародного фонду  “Відродження” (2001-2002), Регіональний Семінар з вищої освіти (ReSET) „Європейська безпека та ННД: нова освіта для нової Європи” (2005-2008), (OSI-HESP), програма Жана Моне Європейського Союзу «Європа в Одесі, Одеса в Європі» (1 вересня 2007- 30 серпня 2008).

Зараз ІДЦ «Глобал» разом з Інститутом соціальних наук Одеського національного університету імені І.І. Мечникова є офіційними партнерами з української сторони у проекті «Зміцнення взаєморозуміння та співпраці ЄС з Україною, Білоруссю, Молдовою та Росією» (2008-2012), що реалізується при підтримці Європейської Комісії Інститутом етнічних та регіональних студій (Словенія).

Контакти: denyskuzmin@ukr.net

  Володимир Кіпень, голова Донецької обласної громадської організації Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу. Закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. Кандидат філософських наук, доцент кафедри політології Донецького національного університету.

Автор понад 120 наукових публікацій, в тому числі монографії, підручника. Працює над проблемами зовнішньополітичних орієнтацій мас та еліт України, політичної соціології, політичної культури і громадянської активності, модернізації посттоталітарного суспільства, філософсько-соціологічними проблемами вищої освіти, аналізом політики в освітній галузі. Нагороджений почесним знаком “Відмінник освіти України” (2000).

Має досвід успішної реалізації багатьох дослідницьких і практично-прикладних проектів, зокрема і з зарубіжними партнерами. Керував виконанням проектів з моніторингу візової політики ЄС в Донецькому регіоні, підтриманих Європейською програмою Міжнародного фонду «Відродження»:
«Моніторинг візової практики консульств Чехії і Греції в Донецькій області в політико-правовому контексті Шенгену», 2008 р.
«Громадське сприяння набуття Україною безвізового режиму з ЄС: моніторинг консульств Чехії і Греції в Донецькому регіоні», 2009 р.

Контакти: disrpa@gmail.com

Андрій Лепак, виконавчий директор ГО „Львівське юридичне товариство” з 2009 р., Президент Центру „НАШЕ ПРАВО” з 2006 р. Отримав диплом магістра соціології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Координатор трьох моніторингових досліджень практики видачі віз консульськими установами Республіки Польща та Чеської Республіки у м.Львові 2007-2009 роках. У 2008 р. один із засновників центру соціологічних досліджень „Соціолайн” у місті Львові. Займається стратегічним плануванням та розробкою методології соціологічних досліджень.

Професійні зацікавлення: реалізація права на свободу пересування, дослідження проблем місцевого самоврядування та громадського контролю, муніципальний консалтинг.

Контакти: andriy_lepak@ukr.net

 СОЦІОЛОГИ «ЄВРОПИ БЕЗ БАР’ЄРІВ»

Сергій Буряков, працює в у видавничо-консалтинговій корпорації «Фактор», що спеціалізується на наданні консалтингових послуг і випуску періодичних видань з питань оподатковування, підприємництва, права, діловодства на посаді начальника відділу маркетингу та реклами.

У 2005 р. проходив навчання у Вищій школі соціології при Інституті соціології НАН України «Програмні комплекси SPSS та ОСА у соціології та маркетингу». З 2008 року залучений громадською ініціативою «Європа без бар’єрів» до проведення моніторингу візової політики та практики  консульств країн – членів ЄС в якості соціолога.

Бере активну участь у різноманітних дослідженнях, які проводяться «Європою без бар’єрів», зокрема займається: розрахунком вибірки; розробкою анкет; інструктажем інтерв’юєрів; підготовкою аналітичних звітів; аналітичною обробкою даних у програмному комплексі SPSS і ОСА та створення бази даних на їх основі.

Контакти: serbur@yahoo.com

Станіслав Демчук, працює в Асоціації захисту прав молоді Волині з серпня 2009р. на посаді соціолога. Залучався до проектів Асоціації захисту прав молоді Волині з 2008 року. У 2009 році отримав диплом магістра «Соціології» у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки.

Активно бере участь у різноманітних дослідженнях на замовлення державних органів та комерційних структур.

З липня 2008 року залучений Асоціацією до проведення щорічного моніторингу візового процесу у консульстві Республіки Польща у місті Луцьку. Протягом 2008-2009 років, за його активної участі, було проведено три повномасштабних дослідження до заходів яких були включені опитування типу Сase study, поглиблені неструктуровані інтерв’ю, включене спостереження.

Контакти: sociolog.lutsk@mail.ru
 

 

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus

01030 Київ, Україна
Вул.. Володимирська 42, оф.21
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів».

(С) 2016-2017 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати