«Європа без бар’єрів» закликає всі сторони повернутися до переговорів щодо Ryanair

ryanair-aircraft-2

Громадська організація «Європа без бар’єрів», яка працює у сфері свободи пересування та лібералізації авіаційного сполучення між Україною та країнами Європейського Союзу, закликає Міністерство інфраструктури України, Кабінет міністрів України, керівництво державного підприємства «Бориспіль» та керівництво авіакомпанії Ryanair повернутися до переговорів щодо умов здійснення Ryanair пасажирських перевезень в Україні.

Ми вважаємо, що проголошена компанією Ryanair відмова від українського ринку після невдалих переговорів несе репутаційні та фінансові ризики як для держави Україна, органів державної влади, так і для самої компанії Ryanair.

Крім того, виявлена українською стороною суперечливість позиції держави, яку по-різному представляють Міністерство інфраструктури і ДП «Бориспіль», є негативним сигналом для іноземних інвесторів.

Розуміючи, що з одного боку, українські органи влади, аеропорти, авіаперевізники зацікавлені в рівних і прозорих умов функціонування авіаційного ринку, а з іншого боку, для громадян України надзвичайно важливо мати доступ до дешевих авіаперевезень за моделлю «лоукост» (про що, зокрема, свідчить потужний резонанс щодо переговорного процесу), ми закликаємо:

  • Кабінет міністрів України, Міністерство інфраструктури, керівництво ДП «Бориспіль» – виробити спільну позицію щодо умов можливого заходу Ryanair на український ринок пасажирських авіаперевезень (вдалим прикладом такої позиції було ухвалення Міністерством інфраструктури наказу про зниження аеропортових зборів в ДП «Бориспіль») і запропонувати Ryanair повернутися до переговорів.
  • Керівництво компанії Ryanair – повернутися до переговорів, і не ставити вже досягнуті домовленості з аеропортом «Львів» у залежність від перемовин із «Борисполем»

Ми виступаємо за підвищення можливостей для мобільності громадян України, збільшення свободи пересування між Україною і ЄС, і віримо в перевагу мови переговорів і компромісу над мовою ультиматумів.

Заяву спрямовано до Кабінету міністрів України, Міністерства інфраструктури України, керівництва ДП «Бориспіль», керівництва авіаперевізника Ryanair.

«Європа без бар’єрів» готова стати посередником у поверненні до переговорного процесу та запрошує підтримати заяву українських і європейських посадовців, експертів, представників бізнесу, всіх небайдужих громадян. Підписатися під заявою – https://goo.gl/yUBdnb

Наша діяльність у сфері лібералізації авіаційного сполучення з ЄС:

Аналітичний звіт “Перспективи приєднання України до спільного авіаційного простору ЄС”

Публікація “Закрите небо – чому Україна досі не приєдналась до спільного авіапростору ЄС”

Діяльність у рамках спільної Робочої групи з Міністерством інфраструктури

У публікації використано фото з сайту ryanair.com
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus

01030 Київ, Україна
Вул.. Володимирська 42, оф.21
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів».

(С) 2016-2017 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати