МІЖНАРОДНА КОАЛІЦІЯ «ЗА ЄВРОПУ БЕЗ ВІЗ»

В  2010 році Європа без бар’єрів разом з Фундацією Стефана Баторія (Республіка Польща) виступила ініціатором створення Міжнародної коаліції організацій та аналітичних центрів за безвізовий рух у Європі. До Коаліції приєдналось більше 45 організацій – учасниць з країн Східного партнерства, Східної Європи та Європейського Союзу. Члени Коаліції активно підтримували процес візової лібералізації, в основі якого лежать чітко визначені технічні критерії, вимогливі, але справедливі, та відстоювали думку, що лібералізація візової політики – це безпрограшна стратегія не лише для Європейського Союзу, але й для його східних сусідів.

Громадські кампанії та адвокатування Коаліції на підставі фактів

Було оцінено рівень виконання країнами Східного партнерства технічних вимог для лібералізації візового режиму, вказано прибічників і противників спрощеної видачі віз серед країн-членів ЄС, надано рекомендації для урядів країн Східного партнерства та ЄС.

Проведено інформаційну кампанію в країнах Східного Партнерства Як ефективно використовувати Угоду про спрощення оформлення віз та Візовий Кодекс ЄС. Члени Коаліції сприяли розгляду Європейською комісією проблемних питань, пов’язаних з імплементацією норм Візового Кодексу ЄС та Угоди про спрощення оформлення віз для України, Молдови та Грузії,  візової практики окремих країн ЄС і питань перетину кордону.

Європеєць у дорозі

У рамках проекту активно використовувалися різні форми мистецької діяльності, що допомагають усвідомити громадськості та владним колам, як візові бар’єри негативно відображаються на повсякденному житті громадян: документальний фільм Прикордонна смуга, фотовиставка Східні сусіди та візи, комікси Європеєць у дорозі.

Дослідження та аналітичні продукти Коаліції

В рамках Коаліції було імплементовано міжнародний проект – дослідження Індекс візової лібералізації країн Східного Партнерства. Індекс став унікальним інструментом із забезпечення експертів та стейкхолдерів комплексною та незалежною оцінкою щодо стану виконання реформ у країнах Східного Партнерства. Адвокаційний потенціал проекту сприяв формуванню стійкого запиту та політичної волі країн СхП на скасування візового режиму у Молдові, Україні та Грузії.

Зусиллями партнерів Коаліції було надано адвокаційну та експертну підтримку започаткуванню візового діалогу у Вірменії, Білорусі та Азербайджані. Коаліція має свій дайджест та веб-сторінку, в яких сконцентрована практична інформація щодо свободи пересування.

Діяльність Коаліції сприяла:

Зміцненню довіри – стимулюючи і полегшуючи персональні контакти

Інноваціям та розвитку – допомагаючи обміну ідеями та знаннями

Безпеці – за допомогою інституалізації співпраці між міграційними службами/прикордонними службами ЄС і країн-сусідів

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів».

(С) 2016-2017 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати