Останні кроки до безвізового режиму: комунікація реформ та консолідація підтримки в країнах ЄС

1-0hbBivmVLbyDxSHPYeHb9Q2

Суть проекту полягає у адвокації запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС за нових безпекових умов у регіоні. Метою адвокації є посилення політичної підтримки відповідних органів Європейського Союзу, які приймають рішення щодо запровадження безвізового режиму для України.

1-MXNUz2X6CUG8J5Ae7h40SQ

Командою «Європа без Бар’єрів» за сприяння Офісу аналітичних центрів України у Брюсселі та Секретаріату Східного Партнерства (м.Брюссель) було підготовлено та здійснено адвокаційний візит експертів «Європи без бар’єрів» до Брюсселя ( з 29 листопада по 4 грудня).

1-Y1uCMT0WwsqlbFYNl5rsyA

Під час презентації у Європейському Парламенті під назвою : “Чи готовий Європейський Союз підтримати візову лібералізацію для України” було обговорено наступне:

  • «Міграційну та безпекову карту України», яка містить аналіз останніх змін в міграційній сфері України, спричинених подіями на сході України та анкесією Криму, а також Революцією Гідності в Україні; аргументи, які розвінчують основні побоювання та страхи ЄС щодо напливу біженців з України (англійською мовою)

  • Прогрес виконання Україною технічних критеріїв другої фази Плану дій з візової лібералізації, а також політичну складову візового діалогу між Україною та ЄС, зокрема реформи у сфері боротьби з корупцією, дискримінацією, організованою злочинністю та забезпечення належних соціальних умов для внутрішньо-переміщених осіб.
  • Сприйняття ключовими стейкхолдерами країн-членів ЄС безвізових перспектив України у контексті війни на Сході України; обговорення основних аргументів на підтримку безвізових поїздок для українців та аргументів, які стримують окремі країни-члени ЄС у прийнятті позитивного рішення щодо України.

У заході взяли участь експерти «Європа без бар’єрів», міжнародні експерти з питань міграції, депутати Європарламенту, представники місії України при ЄС, а також представники профільних відомств Міністерства закордонних справ України, відповідальних за координацію виконання Плану дій з візової лібералізації.

1-095U9gu9kDrf-viG4KKyvQ

На прес-брифінгу “Візова лібералізація між Україною та ЄС: за і проти”, що відбувся 1 грудня у Брюсселі експерти «Європа без бар’єрів» представили ключові повідомлення для іноземних журналістів, підготовлені на основі проведених досліджень. Основні повідомлення, прокомуніковані іноземним ЗМІ:

1) Україна — це стабільна країна, яка контролює міграційні потоки.

2) План дій з візової лібералізації виявився найефективнішим важелем тиску на українську владу у здійсненні внутрішніх перетворень в країні, тому вкрай важливо зберегти темп у проведенні реформ, започаткованих візовою лібералізацією.

3) Візова лібералізація забезпечує стабільність та безпеку, особливо межуючих з Україною країн, оскільки більшість критеріїв Плану дій спрямована на модернізацію тих сфер державного управління, (управління кордонами, громадський порядок і безпека, взаємодія правоохоронних органів) від яких залежить ефективність протидії новим безпековим викликам країни.

Окрім того було проведено ряд закритих консультацій та зустрічей з представниками Європейської комісії та Європарламенту.

Підтримка: МФВ, Європейська програма

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати