Наприкінці 2012 року у Львові відбулась зустріч експертів Координаційної Ради з питань міграції (далі – КР) створеної у липні 2012 року фахівцями – міграціологами.
КР була створена з метою консолідації зусиль у вивченні сучасних тенденцій міграції громадян України, забезпечення фахового аналізу та підготовки рекомендацій інституціям України та ЄС, відповідальним за прийняття рішень у міграційній сфері, а також з метою сприяння здійсненню міграційних реформ в контексті політики європейської інтеграції та у відповідності з пріоритетами Порядку денного асоціації Україна-ЄС та ПДВЛ між Україною та ЄС.
До Координаційної Ради увійшли експерти з семи провідних інституцій України (перелік наприкінці), що спільно здійснюватимуть дослідницьку та адвокаційну діяльність, спрямовану на проведення комплексних досліджень міграції українців, розробки практичних рекомендацій та здійснення аналізу прийнятих рішень, а також презентуватимуть результати цих досліджень відповідним цільовим аудиторіям. Координаційна Рада відкрита для нових членів, які готові посилити її діяльність.
.jpg)
Під час зустрічі експерти обговорили актуальні завдання у сфері безвізового діалогу, внутрішні потреби українського суспільства, а також опрацювали проект Закону України „Про зовнішню трудову міграцію”. На сьогодні дані напрацювання були частково враховані Радою з питань трудової міграції громадян України, до якої також входять учасники. Експертами, зокрема було опрацьовано концепцію підготовки інших проектів актів та розроблено деталізований план реалізації визначених цілей та завдань.
Інституції – учасники КР:
1.Комісія Української Греко-Католицької Церкви до справ мігрантів;
2.ГІ "Європа без Барєрів"
3.Інститут народознавства НАН України;
4.Міжнародний Інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою при Національному Університеті «Львівська політехніка»,
5.Інститут стратегічних досліджень при Президенті України;
6.Інститут соціології НАН України;
7.Лабораторія соціальних досліджень.












