АДВОКАЦІЯ

Ми використовуємо розмаїті інструменти, щоб донести до стейкхолдерів і втілити свої пропозиції: беремо участь у дорадчих органах, організовуємо майданчики для публічного спілкування, підтримуємо комунікацію з представниками профільних органів центральної влади, бізнесу, громадських активістів, місцевої влади.

Дорадчі й експертні органи, в яких брали участь експерти «Європи без бар’єрів»

 • Громадська рада при Міністерстві закордонних справ (2010-2011)
 • Спільний комітет експертів Україна-ЄС з питань виконання Угоди між Україною та Європейським Союзом про спрощення оформлення віз (2008)
 • Громадська рада при Державній міграційній службі України (з 2016)
 • Міжвідомча робоча група з питань інтегрованого управління кордонами ( з 2019)
 • Робоча група з питань підписання Угоди про Спільний авіаційний простір (2016-2017)
 • Експертна рада з питань міграції при Національному Інституті Стратегічних досліджень (2019)

Законодавчі акти, розроблені за участі ЄББ  

 • Національний план заходів з візової лібералізації (2010-2014)
 • Міграційний профіль України (2011)
 • Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз  (2012–2013) (посилання)

«Європа без бар’єрів» увійшла до української частини Спільного комітету експертів України та Європейського Союзу з аналізу імплементації Угоди про спрощення оформлення віз. розробивши рекомендації, що доповнили чинну Угоду за рахунок розширення пільгових категорій осіб та права заявників на одержання багаторазових віз, які були повністю імплементовані в новій редакції Угоди в 2013 році.

 • Угоди про малий прикордонний рух з Польщею, Угорщиною та Словаччиною

Експерти ініціативи «Європа без бар’єрів» брали участь в оцінці текстів Угод

 • Концепція державної міграційної політики (2013 – 2014)
 • План заходів з підготовки до запровадження спільного авіаційного простору України з Європейським Союзом і його державами-членами (2017) (посилання)

План було розроблено за участі експертів ЄББ у рамках експертно-урядової Робочої групи. У Плані імплементовані рекомендації ЄББ щодо

 • Новий порядок денний Україна-ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки (2018)
 • План дій з імплементації Нового порядку денного Україна-ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки (2019)
 • Стратегія інтегрованого управління кордонами (2019)
 • Позиційна книга інтеграції України до ЄС та НАТО (2019)

Наші меседжі в публічному дискурсі

 • Впровадження положень Угоди про Спільний авіаційний простір без її підписання

Представлена у звіті “Перспективи приєднання України до спільного авіаційного простору ЄС“, ця концепція згодом використовувалася профільними посадовцями у їхніх публікаціях та була впроваджена у
Плані заходів з підготовки до запровадження спільного авіаційного простору України з Європейським Союзом і його державами-членами (2017)

 • Ми народжені без візи!

Гасло з одного з розроблених ЄББ (у партнерстві з Інтерньюз-Україна) буклетів широко використовувалося політиками під час кампанії за надання Україні безвізового режиму. Так, у 2015 році його цитував тодішній президент України Петро Порошенко, а під час дебатів щодо безвізу у Європарламенті на нього посилалися євродепутати.

Одностороннє впровадження Шенгенського корпусу права (Schengen acqui)

Представлена в публікаціях “Європи без бар’єрів” ідея була впроваджена в Новому порядку денному Україна-ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки (2018)

Події

Організація публічних обговорень і закритих консультацій – невід’ємна частина нашої адвокаційної роботи. Більше про такі майданчики можна дізнатися у розділі «Події»

Визнання

У 2017 році, після набуття безвізового режиму з Європейським Союзом виконавчу директорку «Європи без бар’єрів» Ірину Сушко було нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

У 2019 році проект ЄББ «Креативна освіта молоді заради відповідальної мобільності» став одним із чотирьох, які претендували на звання Проекту року-2018 від Міжнародного Вишеградського фонду, і за підсумками інтернет-голосування посів друге місце.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати