Ініціатива «Відкрите небо»

1-0hbBivmVLbyDxSHPYeHb9Q4

Україна перебуває на фінішній прямій процесу візової лібералізації з країнами ЄС, що має привести до скасування віз для громадян України. Проте, існує ризик того, що українцям не вдасться в повній мірі скористатися всіма привілеями через надвисокі ціни на авіаперевезення з України. Важливим кроком у вирішенні цього питання є якнайшвидше підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Євросоюзом і Україною.

Проект ГО «Європа без бар’єрів» спрямований на виявлення головних проблем у підписанні Угоди про «відкрите небо» з ЄС та підготовку рекомендацій для Міністерства інфраструктури України з метою пришвидшення підписання та імплементації Угоди.

У рамках проекту протягом квітня-червня 2016 року було проведено дослідження причин відкладення підписання Угоди, що включало аналіз законодавчої бази та опитування-інтерв’ю з українськими та європейськими експертами і стейкхолдерами.

За результатами дослідження було підготовано аналітичний звіт “Перспективи приєднання України до спільного авіаційного простору ЄС” українською та англійською мовами та проведено круглий стіл “Чи бути Україні в авіаційному просторі ЄС?” за участі провідних українських експертів і посадовців органів влади. За час реалізації проекту у впливових українських медіа (Європейська правда, Дзеркало тижня) було опубліковано кілька статей щодо проблематики Угоди про САП, а проведення круглого столу мало значний резонанс у друкованих і онлайн-ЗМІ.

Після круглого столу “Європа без бар’єрів” ініціювала створення робочої групи з питань підписання та імплементації Угоди про Спільний авіаційний простір, яка за сприяння Міністерства інфраструктури розпочала свою роботу у листопаді 2016 року.

Підтримка: МФВ, Ініціатива з розвитку аналітичних центрів України

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати