МЕРЕЖУВАННЯ

«Європа без бар’єрів» була засновницею, співзасновницею та членом низки українських і міжнародних коаліцій аналітичних центрів, громадських організацій і дослідницьких установ.

Ми заснували

Ініціатива «Європа без бар’єрів»

У 2009 році «Європа без бар’єрів» стала ініціатором створення однойменної асоціації (консорціуму) незалежних громадських організацій та аналітичних центрів з усієї України, що фахово займалися візово – міграційною політикою. Географічно організації-учасники представляли міста (регіони), де розташовані консульські установи країн ЄС: Київ, Львів, Одеса, Донецьк, Ужгород, Луцьк, Харків, Вінниця

Асоціація консолідувала зусилля громадських активістів та експертів, спрямованих на усунення перешкод свободи пересування в Україні. Учасники ініціативи здійснювали ексклюзивне дослідження – моніторинг візової практики країн-членів ЄС та займались адвокаційною роботою зі впровадження змін у візовій практиці ЄС.

За 5 років спільної роботи, члени Асоціації здійснили:

•             Оцінювання динаміки візово-міграційної практики країн Європейського Союзу в Україні.

•             Підготовку рекомендацій щодо уніфікованих вимог для отримання шенгенських віз, що були частково враховані стороною ЄС, зокрема в частині переліку документів.

•             Встановлення конструктивного діалогу з консульствами в містах, де базуються партнери.

•             Моніторинг практики перетину кордону, зокрема роботу «Єдиного вікна» в період Євро 2012

Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі

У 2014 році «Європа без бар’єрів» разом з 8 аналітичними центрами стали співзасновниками мережі Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі, яка зараз об’єднує понад 20 українських аналітичних центрів

Реанімаційний пакет реформ

У 2019 році «Європа без бар’єрів» стала одним із понад 20 співзасновників Громадської спілки «Реанімаційний пакет реформ», яка до того функціонувала як неформальне, однак впливове об’єднання понад 60 організацій, яке просувало та захищало проєвропейські реформи в Україні з 2014 року.

Коаліція «Мобільність і реформи»

У 2017-2018 роках «Європа без бар’єрів» створила неформальну коаліцію з партнерами у 12 регіонах України, з якими співпрацює у сфері просування проєвропейських реформ і аналізі питань мобільності.

Ініціатива «Кордон з людським обличчям»

У 2019 році «Європа без бар’єрів», Інститут Свободи (Польща), Фундація Активної Мобільності (Польща) оголосили про створення Ініціативи «Кордон з людським обличчям», спрямованої на реформування українсько-польського кордону, інфраструктура і моделі управління на якому застаріли і не відповідають сучасному рівню відносин між Україною та Польщею.

Ми приєдналися

Міжнародна коаліція «За Європу без віз»

В  2010 році Європа без бар’єрів разом з Фундацією Стефана Баторія (Польща) виступила ініціатором створення Міжнародної коаліції організацій та аналітичних центрів за безвізовий рух у Європі. До Коаліції приєдналось більше 45 організацій – учасниць з країн Східного партнерства, Східної Європи та Європейського Союзу. Члени Коаліції активно підтримували процес візової лібералізації, в основі якого лежать чітко визначені технічні критерії, вимогливі, але справедливі, та відстоювали думку, що лібералізація візової політики – це безпрограшна стратегія не лише для Європейського Союзу, але й для його східних сусідів.

З 2016 року ЄББ стала лідером коаліції. Після досягнення трьома членами Східного партнерства безвізового режиму з ЄС у 2014-2017 роках діяльність коаліції перебуває «на паузі».

УНП ФГС СхП

ЄББ є членом Робочої групи 1 «Демократія, належне врядування та права людини» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП). УНП об’єднує понад 180 громадських організацій з усіх регіонів України і є членом Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, до якого входять аналогічні платформи з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Молдови та Грузії, а також учасники з Європейського Союзу.

З 2013 по 2015 рік представники ЄББ очолювали «візово-міграційну» підгрупу у РГ1 УНП. У 2015 році, Європа без бар’єрів очолила Організаційний комітет з підготовки 7-ї щорічної зустрічі Форуму громадянського суспільства країн СхП, що вперше відбулася у Києві. У 2015-2016 рр. виконавча директорка ЄББ Ірина Сушко була обрана Національним координатором УНП.

ПГС Україна-ЄС

ЄББ є членом Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, діяльність якої передбачає, зокрема, Угода про асоціацію з ЄС.

Ініціатива «За чесну і прозору митницю»

З 2019 року Європа без бар’єрів долучилася до колективної ініціативи «За чесну і прозору митницю», засновану Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати