Угода про Асоціацію з ЄС – можливості для відповідальної мобільності громадян України

67018_800x600_cfakepathfoto-1Проект реалізується в рамках проекту “Просування реформ в регіони”, який виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і “Європейською правдою” за сприяння та фінансової підтримки Європейського Союзу.

У фокусі уваги проекту – Угода про Асоціацію, розділ «Юстиція, свобода і безпека», що охоплює проблематику  управління міграцією та кордонами, захисту персональних даних, притулку та мобільності громадян. 

Близька перспектива безвізового режиму з ЄС робить проблематику мобільності ще більш актуальною. Очікується, що разом з перевагами від скасування віз з ЄС зростатимуть і виклики. Перш за все, це можливий ріст нелегальної/незаконної міграції, торгівлі людьми, зловживання громадянами свободою пересування з метою працевлаштування та навчання, що не передбачено умовами безвізового режиму.

В рамках проекту проводиться інформаційна кампанія “Подорожуй відповідально” з роз’яснення як переваг, так і ризиків від безвізового режиму, а також практичного застосування окремих положень Угоди про Асоціацію з ЄС в контексті міграції та мобільності.  Партнерами проекту стануть регіональні організації та представники регіональних ЗМІ з Волинської, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської областей.

Для партнерів буде проведено тренінг «За кордон з розумом». Пізніше у регіонах будуть проведені публічні акції «Смарт-поїздка» та 6 семінарів «Подорожуй відповідально».

Для виконання завдань проекту буде підготовлено п’ять інформаційних путівників, що тематично відповідатимуть статтям 18, 19, 97 – 102, 401, 431, 437 Угоди про Асоціацію та стосуються порядку денного управління міграцією і кордонами.

Крім цього, в рамках проекту діятиме інформаційний сайт «Подорожуй відповідально», запуск якого заплановано на травень 2017 року.

Діяльність проекту сприятиме посиленню діалогу з представниками НУО в регіонах України та формуванню коаліції організацій, що використовуватимуть  Угоду як додатковий інструмент впливу в питаннях мобільності.

rfr_logo (1)

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати