Безвізовий режим для України: сигнали з Європи лишаються суперечливими

За останній тиждень посадовці ЄС і медіа оприлюднили кілька різних повідомлень стосовно перспективи безвізового режиму для України та його зв’язку з іншими факторами.

Доповідач Європарламенту з безвізового режиму і член Комітету Європейського парламенту з громадянських свобод, правосуддя і внутрішніх справ Марія Габріель заявила, що надання безвізу Україні не будуть  «пакетувати» ні з механізмом призупинки безвізового режиму, ні з іншими країнами.

«Я не думаю, що «механізм призупинки» та його нинішній перегляд можуть пригальмувати процес, пов’язаний з візами. Зрозуміло, що нині ми постали перед міграційними викликами. Європарламент має докласти зусиль для швидкого впровадження цього механізму, мати обмін інформацією та здатність реагувати в кризових ситуаціях», – сказала вона в інтерв’ю Радіо Свобода.

Водночас вона уникла відповіді на пряме питання, чи буде надано українцям безвізовий режим на початку осені.

Як передає Європейська правда посиланням на Donau kurier, зовсім інше повідомлення оприлюднила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель після зустрічі з грузинським прем’єром Георгі Квірікашвілі 15 червня, заявивши, що умовою лібералізації візового режиму для Грузії могло б стати якнайшвидше ухвалення Європарламентом механізму призупинки безвізу.

Вона зазначила, що безвізовий режим для Грузії буде запроваджено “скоро” навіть попри зростання злочинності з боку грузинських кримінальних угруповань.

“Однак ключовим на цей момент є питання механізму призупинки безвізового режиму” – сказала Меркель, додавши, що це ж стосується і України.

При цьому європейські ЗМІ повідомляють про ще один варіант зв’язки безвізового режиму зі сторонніми факторами – “дотримання мінських домовленостей”.

Німеччина хоче використати безвізовий режим як важіль для тиску на Україну у “дотриманні Мінська”, заявив європейський дипломат EUObserver. Інформацію про бажання “європейських урядів” використати перспективу безвізу в контексті мінських угод підтвердило і джерело агенції Reuters.

Нагадаємо, представники громадянського суспільства України та інших країн Східного партнерства нещодавно виступили з заявою проти розгляду «безвізу» для України та Грузії разом з механізмом призупинки безвізового режиму та проти імовірних у такому випадку відтермінувань.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати