Безвізовий режим з ОАЕ. FAQ

88b1b3322d02b780536a8d7e4f28e043_1509612723_extra_large

У цьому жовтні дипломатичним зносинам між Україною та ОАЕ виповнилось 25 років. 2 листопада 2017 р. Президент України П. Порошенко здійснив робочий візит до Обєднаних Арабських Еміратів, після чого повідомив про домовленість про двостороннє скасування візових вимог між Україною та ОАЕ. За його словами, безвізовий режим з ОАЕ може запрацювати вже в грудні.

Новина і відсутність детальної інформації в офіційному повідомленні викликали в медіапросторі хвилю питань щодо візових взаємин Україна-ОАЕ. «Європа без бар’єрів» зібрала інформацію, наявну у відкритому доступі, щоб відповісти на деякі з них.

Кому потрібен безвізовий режим з ОАЕ?

Між Україною й ОАЕ немає настільки інтенсивного руху, як із країнами ЄС, але за даними Міграційного профілю України, Емірати були 11-ю найбільш відвідуваною українцями державою у 2016 році[1] з майже 160 тисячами перетинів кордону (за даними прес-служби Президента – 112 тисяч туристів).

Переважно в ОАЕ їдуть туристи (ця галузь там дуже розвинена, прямий прибуток від туризму у 2016 році склав понад 18 мільярдів доларів, або більше 5% від ВВП країни[2]) та представники різних сфер бізнесу (наприклад, в ОАЕ раз на два роки проводиться одна з найвідоміших у світі виставок озброєнь).

Який режим перетину кордону ОАЕ діє зараз?

Сьогодні громадянам України потрібно оформлювати візу для в’їзду до ОАЕ.

Для громадян України доступний сервіс Easy Entrу[3], котрий передбачає спрощену процедуру оформлення візи – в онлайн-форматі протягом 5 днів. Одним із перших кроків на шляху здобуття електронного документа має стати придбання квитків до міста Дубай в обидва напрямки[4]. Вищезгаданий ресурс надає можливість завантажити всю необхідну документацію та сплатити послугу онлайн. Так, одноразова віза вартує 115$ у вигляді невідшкодовуваного внеску і є дійсною протягом 30 днів, на відміну від транзитної (разової), що коштує на 5$ менше – 110$ – й діє 4 доби.

Також віддалені візові послуги для громадян України, які подорожують в ОАЕ, пропонує Візовий Центр Країн Азії, який базується у Росії[5], і численні туристичні фірми.

Якими є ключові документи для оформлення візи до ОАЕ?

Це:

 • заповнена візова анкета/візова електронна заявка
 • авіаквиток в обидва боки
 • фотокартка
 • закордонний паспорт
 • паспорт громадянина України
 • страховий поліс.

Зверніть увагу, що перелік документів, потрібних для оформлення звичайної (неелектронної) візи до будь-якої країни розміщено на офіційному сайті Міністерства Закордонних Справ України в розділі Консульські питання[6].

У мережі на сторінках туристичних фірм часто вказується, що Посольства ОАЕ в Україні нібито немає. Насправді воно існує (відкрите у 2015 році), й розташоване за адресою:

04070, м. Київ, вул. Новоселицька, 3

Що потрібно знати, плануючи поїздку до ОАЕ?

 • Особи, які не досягли 24-річного віку або ж ті, чий вік складає більше 75 років, мають подавати документи на оформлення візи не самостійно, а в супроводі близьких (родичі/чоловік/дружина), особливо це стосується жінок до 24 років. До того ж, важливо мати при собі свідоцтво про народження супроводжуючої людини, у тих випадках, якщо супроводжуваними є особи молодші за 18 років або старші за 60[7].
 • ОАЕ є релігійною країною й має низку своїх правил і традицій, що оберігаються законодавством. Під час Рамадану виконання релігійних норм та приписів є загальнообов’язковим.
 • П’ятниця є вихідним днем в ОАЕ, тому, зазвичай, банки в цей день не працюють.
 • Варто мінімізувати споживання будь-якого алкоголю, щоб уникнути конфліктів
 • Стаціонарне медичне лікування в ОАЕ є дуже дорогим, тому доцільніше використовувати медичну страховку.
 • Перед поїздкою рекомендується детально переглянути перелік предметів, що декларуються або підлягають митному оформленню на кордоні з ОАЕ.
 • Варто купувати авіаквитки лише у перевірених організацій для убезпечення своєї подорожі та уникнення шахрайства. Їх офіційний перелік доступний за посиланням: http://avia.gov.ua/uploads/documents/11374.pdf

Що зміниться після запровадження безвізового режиму з ОАЕ?

ОАЕ мають кілька базових типів візової політики[8]:

 • вільний в’їзд для громадян низки арабських країн (у т.ч. за внутрішнім паспортом)
 • «традиційний» безвізовий в’їзд (перебування протягом 90 днів на 180, діє для громадян 30-ти країн Шенгену на підставі «взаємності»)
 • отримання безкоштовної автоматичної візи по прибуттю (перебування протягом не більше 30 днів, діє для 18 країн, у т.ч. з 2017 року – для Росії)
 • оформлення візи заздалегідь (діє зараз для України)

Який саме буде застосований для громадян України, поки що невідомо. У повідомленні прес-служби Президента йдеться про «Меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів про взаємне скасування візових вимог».

З цього формулювання можна зробити висновок, що йдеться про в’їзд на певний термін за закордонним паспортом без попереднього оформлення візи. Найімовірніше, це може бути або вже звичний для громадян України «безвіз» 90/180, або де-факто безвізовий режим з оформленням безкоштовної автоматичної візи після приїзду терміном на 30 днів.

Яна Деркач, Павло Кравчук
ГО «Європа без бар’єрів»

Скачати файл PDF

Посилання

[1] https://dmsu.gov.ua/assets/files/mig_profil/mig_prifil_2016.pdf

[2] https://government.ae/en/information-and-services/visiting-and-exploring-the-uae/travel-and-tourism

[3] https://www.budport.com/en

[4] https://www.flyuia.com/ua/information-and-services/offers/visa-to-uae-online.html

[5] http://www.asiavc.ru/

[6] http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/con/visa

[7] http://www.dubai-travel.com.ua/proposal/i/visa-docs

[8] https://www.mofa.gov.ae/EN/ConsularServices/Pages/Visas.aspx


Підписуйтеся на наш канал у Telegram

01030 Київ, Україна
Вул.. Володимирська 42, оф.21
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів».

(С) 2016-2017 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати