Біометричний контроль на кордоні: нові подробиці

“Європа без бар’єрів” отримала від органів державної влади України нові відповіді на інформаційні запити щодо посилення контролю за в’їздом та виїздом іноземців відповідно до рішення РНБО від 10 липня 2017 року, які роз’яснюють деякі особливості функціонування нового механізму.

Нагадаємо, формулювання нових норм у рішенні РНБО та їх тлумачення посадовцями державних органів влади були нечіткими і взаємосуперечливими. З повним переліком питань, які вимагають додаткового пояснення, можна ознайомитися у статті “Європи без бар’єрів”Зміни, які ще не стали реальністю: що відбувається з “новим контролем” для громадян РФ“, опублікованій на сайті Європейської правди 27 вересня 2017 року.

Фіксація біометричних даних на кордоні стосуватиметься всіх іноземців

Державна прикордонна служба у відповідь на питання про те, яких категорій іноземців стосуватиметься фіксації біометричних даних на кордоні (посадовці називали варіанти “для громадян країн міграційного ризику” та для всіх іноземців, “крім держав, з якими Україна має відповідні угоди”) повідомила, що фіксація біометричних даних на кордоні стосуватиметься всіх без винятку іноземців, незалежно від країни походження.

“Відповідно до Плану {організації виконання Указу Президента України} визначено забезпечити фіксацію біометричних даних іноземців, у тому числі громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства під час здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду без визначення окремих категорій іноземців“, – сказано у відповіді.

Водночас ДПСУ не змогла однозначно відповісти на питання, чи залежатиме необхідність фіксації біометричних даних від типу паспорта (раніше називалися версії, що власники біометричних паспортів не здаватимуть відбитки).

“Порядок фіксації біометричних даних іноземців – власників різних паспортних документів (біометричних та не біометричних) опрацьовується відповідними уповноваженими центральними органами виконавчої влади України. Державна прикордонна служба готова до здійснення прикордонного контролю іноземців – власників всіх типів паспортних документів”, – сказано в повідомленні.

Фіксація біометричних даних буде одноразовою

У відповідь на питання про те, чи фіксація біометричних даних буде відбуватися при кожному перетині кордону, в ДПСУ повідомили, що опрацьовують “технічні можливості фіксації біометричних даних (відбитків пальців рук та їх кількості) під час першого в’їзду в Україну та проведення їх верифікації й ідентифікації під час наступних в’їздів”

Буде створено новий документ з переліком “країн міграційного ризику”

В МЗС повідомили, що на виконання рішення РНБО було розроблено проект спільного наказу МЗС, МВС, СБУ “Про затвердження Вимог до організації роботи з оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію”, після ухвалення якого втратить чинність наказ МЗС від 26.07.11 №196, який визначає перелік країн міграційного ризику на даний час.

Таким чином, це може вирішити поставлене раніше “Європою без бар’єрів” питання про імовірну правову колізію, що могла виникнути після внесення Російської Федерації до списку “візових” країн.

На придбання обладнання виділено 300 мільйонів гривень

У ДПСУ підтвердили, що на придбання засобів ідентифікації на виконання рішення РНБО передбачено 300 мільйонів гривень.


Підписуйтеся на наш канал у Telegram

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати