Частка відмов українцям у канадських візах складає 26% – посол

У перших трьох кварталах 2018 року частка відмов українцям у канадських візах залишалась дуже високою, і складала близько 26%.

Про це розповів Посол України в Канаді Андрій Шевченко в інтерв’ю Укрінформу.

“Я ще не маю остаточної статистики за 2018 рік, але, за підсумками перших трьох кварталів, кількість відмов українцям у канадських візах була на рівні 26%. Я вважаю цей показник надто високим і не бачу практичних аргументів, які могли б його обґрунтувати. “, – розповів він.

За словами Посла, рівень відносин між державами та міжособистісних стосунків між громадянами не дозволяють вважати адекватною таку кількість відмов, тож посольство України продовжує працювати щодо цього з канадським урядом.

Також, за словами пана Шевченка, у питанні скасування віз “ми стоїмо на місці”.

Раніше Посол Канади в Україні Роман Ващук пояснював високий рівень відмов громадянам України, зокрема, тим, що в Канаді, на відміну від країн Шенгену, немає внутрішнього контролю та системи реєстрації іноземців, тому суворіше перевіряються документи під час подання на візу.

“У нас, на відміну від європейських країн, немає обов’язку громадян реєструватися і також немає виїзного контролю. Є тільки в’їзний. Тим самим ми маємо строгіші критерії ззовні, тому що у нас трохи ліберальніші умови всередині країни”, – розповідав він в інтерв’ю Цензор.нет.

Рівень відмов у 26% є дуже високим. Наприклад, у 2017 році рівень відмов громадянам України у британських візах становив 13%, за що “Європа без бар’єрів” критикувала британський підхід. Детальніше про це дивіться у матеріалі “Суто англійська упередженість: як відрізняється візова політика Британії в Україні та у сусідів“.

Рівень відмов українцям у шенгенських візах в останній візовий рік (2016) становив 3,2%.

Фото: Посольство України в Канаді

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати