Експлейнер: Правила розмитнення авто в умовах воєнного стану

З  періоду запровадження воєнного стану в Україні, уряд дозволив ввезення автомобілів для потреб військових, евакуації людей, доставки гуманітарної допомоги за спрощеною процедурою.

05.04.2022 року набрав чинності  Закон, який розширює можливості для ввезення автомобілів:

Що змінилося

  • Фізичні особи мають право безмитного ввезення автомобіля та звільнені від оподаткування податком на додану вартість та від сплати акцизного податку.
  • Фізичні особи-підприємці також можуть скористатись цим правом, але зі сплатою акцизу.
  • Звільнення від оподаткування, не застосовується до операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаною державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.
  • Автомобілі, у яких відсутній сертифікат відповідності-екологічна норма, якій відповідає транспортний засіб, без наявних або з пошкодженими ідентифікаційними номерами агрегатів (кузова, шасі, рами, двигуна) обмежені в  отриманні української реєстрації.
  • Ввезти їх можна на територію України та не сплачувати податок, проте використовувати виключно для  запчастин до інших автомобілів.

Які автомобілі можна ввозити

Легкові авто не нижче «Євро2», виготовлені не раніше 1996 року( автомобілю може бути не більше 26 років);

Вантажні авто – не нижче «Євро5». Їх виготовляли з 2009 року (тобто віком до 13 років).

На яких пунктах пропуску можна ввозити вживані авто

Починаючи з 00:00 25 квітня 2022 року легкові автомобілі, що ввозяться для особистих потреб, оформлювали лише на таких пунктах пропуску:

– «Угринів», «Грушів», «Смільниця» та «Устилуг» на польському кордоні;

– «М. Березний» на словацькому кордоні;

– «Дзвінкове», «Косино» – на угорському.

3 травня уряд ще більше звузив перелік ПП, на яких можна ввозити автомобілі. Згідно з розпорядженням №354-р, це ПП «Устилуг» і «Грушів» на польському кордоні, а також ПП «Малий Березний» на словацькому.

Які зміни очікуються в подальшому

У Верховній Раді 24.04.2022 року зареєстрували законопроект, який пропонує повернути мита на ввезені в Україну авто для власного користування.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати