Коментар: Уряд схвалив проект Угоди про поїздки в Грузію з ID-карткою

Уряд України схвалив проект Угоди з Грузією про взаємні поїздки громадян за внутрішнім паспортом, повідомляє агенція РБК-Україна, яка опублікувала документ.

Згідно з документом, громадяни України та Грузії зможуть в’їжджати на територію іншої країни без оформлення візи на підставі не тільки закордонного паспорта (паспорта громадянина Грузії), а й паспорта з безконтактним електронним носієм (ID-картка).

Перебування після такого в’їзду буде обмежене періодом 90 днів протягом 180-ти.

Однак в’їзд за ID-карткою буде можливий тільки для громадян, які подорожують рейсами прямого сполучення (морем або повітрям).

“Таке обмеження може бути викликане кількома чинниками”, – пояснює виконавчий директор “Європи без бар’єрів” Ірина Сушко. “Наприклад, міг зіграти роль фінансовий чинник – відсутність пристроїв для обладнання всіх наземних пунктів пропуску”.

Аналітик “Європи без бар’єрів” Катерина Кульчицька вважає, що обмеження подорожей за ID тільки морем і повітрям спрямовує поїздки у вигідний для транспортної інфраструктури обох країн формат і спрощує питання безпеки.

“На таке рішення могло вплинути небажання сторін приймати мандрівників з ID-картками з території Росії, з якою межують обидві країни, адже це зайвий безпековий ризик. Подорожувати з ID картками будуть переважно туристи, що їдуть витрачати гроші, які можна буде вкладати в розвиток аеропортів і морських портів. Також це туристи, яких легше контролювати, які є чітко врегульованими і не становлять безпекових ризиків”, – розповіла вона.

Зараз між Україною та Грузією діє безвізовий режим, який дозволяє українцям в’їзд на підставі закордонного паспорта.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати