Нові правила в’їзду в Україну, референдум проти мігрантів із ЄС і опитування про корупцію на кордонах. Огляд новин за 22-28 вересня

Україна дозволила в’їзд іноземцям, швейцарці обрали свободу пересування з ЄС на ініційованому правими популістами референдумі, а в ЄС обговорюють нове врегулювання міграційного питання.

Вас вітає проєкт “Міграція і Кордони”, і це наш щотижневий огляд найважливіших новин у цій сфері.

Нові правила в’їзду в Україну

28 вересня припинила діяти урядова заборона на в’їзд іноземців в Україну, що набула чинності з 28 серпня.

Відтепер іноземці мають право в’їжджати в Україну за дотримання певних умов.

Усі іноземці повинні мати страховий поліс, який покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією та діє на термін перебування в Україні. Поліс має бути виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс).

Так само повинні мати поліс іноземці, що перетинають адмінмежу з Кримом або лінію розмежування з окупованими територіями Донбасу. Визнані біженці, дипломати, власники посвідок на постійне проживання можуть в’їжджати без поліса.

Іноземці, що прибули з країн «червоної зони», повинні пройти 14-денну самоізоляцію. Однак є низка винятків. Останнє оновлення списку червоної та зеленої зони відбулося 25 вересня. Через зростання захворюваності в Україні у червоній зоні лишилося тільки 50 країн, у тому числі Чехія Ізраїль, Чорногорія. Росія, Румунія, Британія вже в зеленій.

Проте з цих же причин громадянам України поки що не світить вільний в’їзд до Європейського Союзу. Тут можна дізнатися, які країни Європи приймають громадян України у вересні.

У ЄС: Новий пакт про міграцію і зеленіша авіація

Європейська Комісія внесла пропозицію про Новий міграційний пакт. Останні 5 років показали, що система управління міграцією і притулком в ЄС не працює, і Союз потребує нових механізмів управління міграцією і притулком. В їх основі має лежати, з одного боку, безпека шукачів притулку, а з іншого – урахування побоювань, що держави-члени можуть не витримати тиску нерегульованого міграційного потоку.

Однією з основ нового Пакту є швидші й ефективніші процедури. Вперше буде запроваджено процедуру скринінгу та ідентифікації перед в’їздом, яка включатиме перевірку стану здоров’я і дактилоскопію, у тому числі у врятованих на морі. Пакт передбачає і чесний поділ відповідальності та солідарність. Країни-члени будуть зобов’язані діяти солідарно у відповіді на міграційні виклики. Третім стовпом Пакту стане ефективна та індивідуальна співпраця з третіми країнами та посилення управління зовнішнім кордоном ЄС.

Також Європейська Комісія внесла пропозицію щодо змін у регулятивному полі Єдиного європейського неба, які мають зробити повітряний рух ефективнішим, дешевшим і більш екологічним. Зокрема, пропонується вдосконалити контроль польотів, щоб уникати непотрібних «зигзагів» між різними блоками повітряного простору, які призводять до збільшення витрат пального і викидів СО2.

Знову фальшиві документи

У Київській області СБУ накрила цех, який виробляв фальшиві документи, у тому числі паспорти, водійські та службові посвідчення, посвідчення учасника бойових дій, дипломи про вищу освіту, технічні паспорти, акти на право власності на землю. Паспорт громадянина України коштував 1,5 тисячі американських доларів, ID-картка – вдвічі дорожче.

Це щонайменше третій такий випадок за останній місяць. Складається враження, що реалізовується послідовна програма із боротьби з підробкою документів. І це добре, адже безпека документів є одним із ключових стовпів сталості безвізу.

Референдум проти мігрантів із ЄС

У Швейцарії відбувся ініційований правою партією SVP референдум про розірвання угоди з єС про вільне пересування. Прихильники розірвання стверджували, що через угоду Швейцарія страждає від напливу іммігрантів із країн Європейського Союзу, через це зростає населення та навантаження на соціальну інфраструктуру і навколишнє середовище. Противники наголошували, що розірвання Угоди зашкодить економіці та правам швейцарців, які зараз можуть вільно пересуватися та працювати в ЄС.

Народ Швейцарії упевнено відкинув пропозицію розірвати угоду з ЄС. Екзит-поли свідчать, що проти проголосували 62% учасників голосування.

Опитування про корупцію на кордоні

Стоп корупції! Прикордонна служба запустила онлайн-опитування щодо корупції на кордоні. Якщо зіткнулися з корупцією під час перетину кордону (лінії розмежування) або проживаючи у прикордонній зоні, розкажіть про цей досвід, щоб зробити кордон кращим і вільним від корупції. Анонімно!

І приємна новина – консульство Польщі у Києві відновило прийом заявників, припинений на кілька тижнів у зв’язку з карантином. Зупинка одного з найпопулярніших консульств створила багато незручностей, особливо іноземцям, які проживають в Україні, і, на відміну від громадян, не могли скористатися послугою подання документів поштою.

Створено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках проєкту “Компетентна комунікація змін у сфері мобільності”. Огляд відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати