«Обмеження мобільності пересічних росіян – чи не найефективніша з можливих санкцій», – «Європа Без Бар’єрів»

Події в Україні спонукали увесь світ до вироблення нових превентивних заходів, як в сфері забезпечення безпеки окремих країн та їхніх союзів, так і в сфері покарання за недотримання міжнародного законодавства, визнаного цими країнами.

Про це в етері спільного телемарафону «Єдині новини» розповіла виконавча директора ГО «Європа Без Бар’єрів» Ірина Сушко.

«Те, що країни Європейського союзу одна за одною припиняють видавати візи росіянам, вже становить прецедент, який ляже в основу майбутніх санкцій для будь-якої країни-агресорки, адже до цього часу ще не було випадків в новітній історії, коли мобільність громадян цілої країни обмежували тільки на підставі їхнього громадянства чи національності», – наголосила вона.

Більш того, чи не в перше обмеження, введені ЄС у відповідь на військову агресію рф в Україні, торкаються середньо пересічних росіян безпосередньо, а не опосередковано – через потенційні економічні наслідки в державі.

«Я думаю, що цей новий вид санкцій, застосування якого вже ініційовано низкою країн, матиме більший ефект на рівні російського суспільства, аніж обмеження та заборони запроваджені у попередніх санкційних пакетах. Зараз світ має показати росіянам, що вони знаходяться в «вакуумі», а вони, в свою чергу, мають усвідомити, що це є результатом їхніх дій або навпаки – бездіяльності», – підкреслила І.Сушко.

Експертка переконана, обмеження мобільності боляче вдарить не лише по іміджу, а й по самолюбству російських туристів і бізнесменів, оскільки до цього часу вони були отримувачами найбільшої кількості шенгенських віз та найменшої кількості відмов у них.

«Нині ж представникам країни-агресорки «не раді» вже в половині країн Європейського союзу і деяких країнах світу, і кількість цих країн неодмінно має стати максимальною», – підкреслила вона.

І.Сушко, акцентувала, що безумовно кожна країна Європейського союзу може та має приймати такого роду рішення, виходячи з власних оцінок потенційних ризиків та економічних втрат, як, наприклад, країни, левову частку бюджету яких складають надходження туристичної галузі, для яких туристичні потоки з росії є стратегічними.

«Однак Україна, яка межує з чотирма країнами ЄС, а також віднедавна є кандидатом на вступ до нього, вже неодноразово довела, що поділяє базові європейські цінності, а головне – дотримується європейських принципів, а саме солідарності та паритетної відповідальності, про які потрібно нагадати тим країнам Європи, які ще не долучилися до ініціативи», – підсумувала вона.

Прес-офіс ГО «Європа Без Бар’єрів»

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати