Опубліковано річний звіт ЄББ за 2018 рік

“Європа без бар’єрів” опублікувала річний звіт за 2018 рік, який містить інформацію про напрямки та результати діяльності організації за минулий рік.

Основні напрямки діяльності у 2018 році

І. Дружні кордони

  • Оцінка практики перетину кордону українськими громадянами та іноземцями
  • Аналіз законодавчих новацій у сфері управління кордонами
  • Моніторинг і аналіз міграційних трендів

ІІ. Безвізовий режим з ЄС

  • Інформування громадян про правила користування безвізовим режимом, умови навчання та працевлаштування у країнах ЄС
  • Аналіз візової політики країн Шенгену і Сполученого Королівства
  • Аналіз впровадження реформ, розпочатих в рамках Плану дій з візової лібералізації і міграційних показників “механізму призупинення”

ІІІ. Дружня до іноземців міграційна політика

  • Моніторинг і аналіз державної політики у сфері надання громадянства України та легалізації іноземців
  • Аналіз візової політики України щодо країн міграційного ризику

IV. Відкрите небо з ЄС

  • Сприяння підписанню та імплементації Угоди про Спільний авіаційний простір з ЄС
  • Моніторинг авіаційних перевезень з України до країн ЄС

ВПЛИВ

Інформування та консультування

У 2018 році ми продовжили інформувати громадян України про правила безвізових поїздок до країн Європейського Союзу, навчання і працевлаштування, а також продовжили консультувати мандрівників в індивідуальних випадках.

За рік близько 600 осіб, серед яких переважно молоді люди з різних регіонів України, які збирались подорожувати, навчатись або працевлаштуватись у країнах ЄС, отримали інформацію в режимі «прямого контакту» (лекції, семінари, консультації), десятки тисяч – завдяки публікаціям у медіа і виступам на радіо та телебаченні. Інформаційну карту з сумами коштів, які потрібно мати під час перетину кордону країн Шенгену, за рік переглянули більше 400 тисяч разів. Опосередковано про ефективність інформаційної кампанії свідчать позитивні висновки другого звіту Європейської комісії у рамках моніторингу показників механізму призупинення, згідно з яким Україна не перевищила порогу «небезпечного» зростання міграційних показників.

Дослідження й аналітика

Унікальне дослідження у рамках проекту «Анатомія кордону» вперше створило базу даних для доказового обґрунтування необхідності змін у сфері управління кордонами. Дослідження стало предметом активно обговорення представниками Державної прикордонної служби, Державної фіскальної служби, Міністерства інфраструктури, профільних директоратів Європейської комісії.

Навесні 2018 року експертами ЄББ було проведено для БДІПЛ ОБСЄ перше глобальне дослідження гендерного аспекту візових політик країн-членів ОБСЄ.

Навесні-влітку 2018 року «Європа без бар’єрів» опублікувала кілька аналітичних матеріалів щодо недружньої візової політики Великої Британії та взяла участь у консультаціях з британськими дипломатами. Завдяки злагодженим діям парламентарів, громадськості, ЗМІ та дипломатичних установ Сполученого Королівства в Україні, вже у третьому кварталі 2018 року середня тривалість обробки візових заявок громадян України британським консулатом зменшилася з 15 до 10 робочих днів.

Розробка політик і документів

Протягом 2018 року «Європа без бар’єрів» брала участь у розробці перспективних напрямків європейської інтеграції у рамках кількох майданчиків за участі урядових структур. Підсумком спільних напрацювань став Новий порядок денний Україна-ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки, переданий європейській стороні під час 5-го засідання Комітету Асоціації Україна-ЄС у грудні 2018 року. Документ містить положення щодо питань управління кордонами та міграцією, розроблені за участі експертів ЄББ.

Восени 2018 року «Європи без бар’єрів» брала участь у сесії Експертної панелі Східного партнерства з питань управління кордонами та міграції, присвяченій проведенню інформаційних кампаній щодо безвізових режимів. Напрацьовані під час зустрічі концептуальні підходи можуть стати основою наступних хвиль інформаційних кампаній в Україні, Молдові та Грузії.

Медіа

У 2018 році експерти «Європа без бар’єрів» виступали на радіо та телебаченні, публікували власні матеріали, давали інтерв’ю і коментарі. Нас цитували українською, англійською, німецькою, польською і російською мовами.

У 2018 році сайт і підсайти «Європи без бар’єрів» відвідали 50 558 користувачів. Кількість підписників у Facebook зросла з 2785 до 3100, а сумарна кількість підписників українсько– та англомовного акаунтів ЄББ у Твіттері досягла 220.

Співпраця з урядовими структурами

У 2018 році «Європа без бар’єрів» працювала як член громадської ради при Державній міграційній службі, продовжувала співпрацю з Міністерством інфраструктури, активно співпрацювала з Державною прикордонною службою, Міністерством юстиції України, Урядовим офісом координації європейської і євроатлантичної інтеграції.

Мережі

Ми брали активну участь у діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства і Платформи громадянського суспільства (ПГС) Україна-ЄС, Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі, Реанімаційного пакету реформ.

Спільно з партнерами у регіонах України ми створили коаліцію Мобільність і реформи, яка на кінець 2018 року об’єднала 20 експертів з 9 регіонів.

Експерти організації активно долучалися до роботи Панелі Східного партнерства з питань міграції, мобільності та інтегрованого управління кордонами, EU Study Days, брали участь в UkraineLab-2018 (Брюссель) і Навчальній програмі в Німеччині «Інтеграція ВПО в місцеві громади».

Партнерами в організації наших заходів виступали МФ «Відродження», проект «Громадська синергія», ОБСЄ БДІПЛ, Інформаційно-правовий центр «Наше право», Центр стратегічного партнерства, Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень, Фундація «Наш вибір» (Fundacja “Nasz Wybór”), Угорське європейське товариство (Magyarországi Európa Társaság), Дослідницький центр Словацької асоціації зовнішньої політики (Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku), Консультативний центр з інтеграції (Poradna pro Integraci), Міжнародний центр перспективних досліджень, Донецький Національний Університет ім. В. Стуса.

Плани на 2019-й рік

Наступного року ми плануємо продовжити дослідження і адвокацію, спрямовані на формування політики дружніх і безпечних кордонів, а також будемо займатися інформуванням щодо доказового висвітлення явища трудової міграції. Стежте за оновленнями на нашому сайті, Facebook і Twitter.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати