Побудова безпечних і людяних кордонів через громадську оцінку польсько-українського кордону

1-12364Традиційно функціонування державного кордону аналізують через призму вивчення недоліків інфраструктури та випадків неналежного врядування, однак це обмежує розуміння природи проблем розвитку кордону, адже понад третину його користувачів складають мешканці місцевих громад, життя яких тісно пов’язане з кордоном. Залишаються недослідженими питання динаміки відносин всередині місцевих громад, впливу історичних травм на культурний і соціально-економічний стан пограниччя, викликів і можливостей кордону на жінок, взаємодії між місцевими громадами і правоохоронними структурами, а  також роль у цьому процесі  міжнародних  організацій.

Проект ставить за мету сформувати комплексне бачення проблеми українсько-польського кордону, з’ясувати приховані перешкоди до розвитку прикордонних громад, що лежать у площині контактів між людьми та посилити громадський вплив на вирішення цих проблем задля створення людяних умов для перетину кордону усіма категоріями подорожуючих і поширення кращих практик розвитку місцевих громад.

Завданнями дослідження є:

  1. Визначити основні проблеми, пов’язані із державним кордоном між Україною та Польщею на трьох рівнях: (1) макрорівень – стан справ у міждержавному співробітництві, зокрема у відкритті нових пунктів пропуску і запровадженні процедури спільного контролю, а також стан справ співпраці між Україною та ЄС на рівні місцевих органів влади (2) мезорівень – інфраструктура пунктів пропуску і під’їзних шляхів, автомобільного і автобусного сполучення, співпраця між місцевими органами влади, прикордонними і митними службами, а також міжнародними організаціями, історичне, соціально-економічне і культурне підґрунтя проблем прикордонних громад, зокрема таких, що лежать у площині історичних травм, (3) мікрорівень – процедури прикордонного контролю та можливі випадки неналежного врядування та проявів дискримінації щодо мандрівників і динаміка відносин всередині місцевих громад.
  2. Дослідити особливості транскордонної торгівлі та її вплив на розвиток місцевих громад.
  3. Документувати як позитивний, так і негативний вплив викликів і можливостей державного кордону (транскордонна торгівля, трудова міграція, неналежне врядування, корупція, нерозвинена інфраструктура) на жінок і дітей.
  4. Оцінити вплив безвізового режиму з ЄС і Угоди про асоціацію з ЄС на транскордонні подорожі та розвиток місцевих громад прикордоння.
  5. Оцінити новації системи управління кордонами в ЄС, їх вплив на Україну та запропонувати основні кроки для ефективного впровадження системи Інтегрованого управління кордонами (ІУК) в Україні.

Дослідження реалізовуватиметься у співпраці з Фундацією Баторія (Польща).

Термін: лютий – грудень 2019

Підтримка: Міжнародний фонд «Відродження»


Фото: Прикордонна служба Польщі


ПРОДУКТИ ТА ПУБЛІКАЦІЇ ПРОЕКТУ

Жити біля кордону. Громади Шегинь і Угринова

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати