Потенціал безвізу як інструменту просування реформ вичерпано, – Ірина Сушко

Україна завдяки «морквині» безвізового режиму здійснила низку унікальних і вкрай важливих реформ, але цей інструмент просування змін наразі себе вже вичерпав.

Таку думку висловила виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко під час брифінгу «Безвіз і міграція: підсумки року та останні тенденції», який відбувся 27 грудня в інформаційній агенції Главком.

«Безвізовий режим був дуже ефективним «протискувачем» змін, завдяки якому ми отримали і електронне декларування, і частково нові антикорупційні інституції, і нові ідентифікаційні документи, але його потенціал як інструменту просування реформ вже вичерпано. Це вже не проект, а практично готова історія успіху, яка стане довершеною, коли свою частину зобов’язань щодо безвізу виконає ЄС», – розповіла вона

За її словами, «новим витком» у просуванні реформ може стати послідовна імплементація Угоди про Асоціацію з ЄС на всіх рівнях.

«Час зосередитися на інших проектах. Новим витком в адвокатуванні важливих для України реформ у різних сферах може стати Угода про Асоціацію з ЄС, її послідовна імплементація на всіх рівнях», – сказала Сушко.

Також вона додала, що українським експертам варто буде стежити за постлібералізаційним моніторингом реформ, який реалізовуватиме ЄС.

«Крім того, не варто забувати про необхідність не допустити відкату тих реформ, що вже були досягнуті в рамках Плану дій з візової лібералізації. Це буде відбуватися в рамках постлібералізаційного моніторингу, який реалізовуватиме Єврокомісія, але водночас українському експертному середовищу варто контролювати оцінки ситуації в Україні з боку представників ЄС, щоб  уникати можливих викривлень та маніпуляцій даними», – пояснила експертка.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати