Міграційні процеси, спричинені війною в Україні, є наймасштабнішими з часів Другої світової війни. Мільйони українців змушені були покинути власне житло та шукати тимчасового прихистку в інших країнах. Систематичні атаки Росією на об’єкти енергетичної інфраструктури України, які посилилися наприкінці 2022 року, спричинили ще більш активну хвилю міграції українських громадян до іноземних держав.
І станом на початок 2023 року чисельність українських біженців, зареєстрованих для тимчасового захисту в Європі чи аналогічних національних схем захисту в Європі зросла з 4,8 до 4,9 МЛН осіб1. При цьому найбільша кількість українських мігрантів звернулася за тимчасовим захистом до таких країн як: Польща, Німеччина, Чехія, Італія, Іспанія та Болгарія.
Переважна більшість цих громадян залишилися практично без джерел існування, через що потребує не лише прихистку, а й повного соціального забезпечення в країні тимчасового перебування, а також доступу до ринку праці.
З огляду на це, аналітиками ЄББ було проаналізовано рівень безробіття, соціальні виплати по безробіттю, а також рівень заробітних плат за низкою спеціальностей в Україні та в шістьох країнах Європейського Союзу, до яких українських біженців виїхало найбільше.
Матеріал підготовлено в рамках проєкту ««Антикризове управління кордонами та підтримка українських мігрантів»» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».