Рівень безробіття в Україні та деяких країнах Європи – порівняння показників

Міграційні процеси, спричинені війною в Україні, є наймасштабнішими з часів Другої світової війни. Мільйони українців змушені були покинути власне житло та шукати тимчасового прихистку в інших країнах. Систематичні атаки Росією на об’єкти енергетичної інфраструктури України, які посилилися наприкінці 2022 року, спричинили ще більш активну хвилю міграції українських громадян до іноземних держав.

І станом на початок 2023 року чисельність українських біженців, зареєстрованих для тимчасового захисту в Європі чи аналогічних національних схем захисту в Європі зросла з 4,8 до 4,9 МЛН осіб1. При цьому найбільша кількість українських мігрантів звернулася за тимчасовим захистом до таких країн як: Польща, Німеччина, Чехія, Італія, Іспанія та Болгарія.

Переважна більшість цих громадян залишилися практично без джерел існування, через що потребує не лише прихистку, а й повного соціального забезпечення в країні тимчасового перебування, а також доступу до ринку праці.

З огляду на це, аналітиками ЄББ було проаналізовано рівень безробіття, соціальні виплати по безробіттю, а також рівень заробітних плат за низкою спеціальностей в Україні та в шістьох країнах Європейського Союзу, до яких українських біженців виїхало найбільше.

Аналітичний бриф «Соціальний захист в україні та країнах європи: рівень безробіття та соціальних виплат по безробіттю – порівняння показників» >>

Матеріал підготовлено в рамках проєкту ««Антикризове управління кордонами та підтримка українських мігрантів»» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати