Ситуація з розглядом безвізу в Європарламенті оптимістична для України – «Європа без бар’єрів»

Розгляд доповіді про безвізовий режим для України у профільному комітеті Європарламенту (LIBE) з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ засвідчив позитивний  для України тренд.

Про це заявила аналітик громадської організації «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька під час прес-конференції в агенції «Главком» 7 вересня.

«Доповідь щодо Грузії LIBE проголосував раніше, тому що раніше було почато процедуру. Немає ніяких підстав стверджувати, наприклад, що ми не отримаємо безвізовий режим, а Грузія отримає. Ми чекаємо свого процедурного дня – це може бути кінець вересня – і немає ніяких підстав вважати, що Європарламент не проголосує за нашу доповідь. На відміну від Косово, під час голосування щодо якого європарламентарі висловлювали зауваження, до України будь-яких негативних запитань, зауважень на комітеті не було. Ситуація з розглядом цього питання в Європарламенті є під контролем і доволі оптимістична для України», – сказала вона.

Як додала виконавчий директор «Європи без бар’єрів» і координаторка Української нацплатформи Форуму громадянського суспільства країн Східного партнерства Ірина Сушко, певні питання можуть виникнути під час ухвалення рішення на рівні Ради ЄС, яка має стати останньою ланкою у процедурі надання Україні безвізового режиму.

«Ми очікуємо певних питань від цієї інституції, тому що вона приймає рішення дещо за іншим алгоритмом, дещо інші питання їх турбуватимуть, і я би не дуже розслаблялася на місці представників українського уряду, бо тут ітиметься про те, що ми муситимемо переконати певні країни-члени ЄС в тих питаннях, які є найбільш чутливими – для когось це безпекові ризики, для когось – міграційні», – розповіла вона.

За її словами, датою остаточного рішення може стати будь-який з останніх місяців 2016 року.

«Якщо уявити собі ситуацію, яка просувається без перешкод, то орієнтовно вже в жовтні, листопаді або грудні ми можемо отримати таке рішення від усіх інституцій Європейського союзу. З урахуванням часу на адаптацію і введення в дію цього безвізового режиму, очевидно, ми зможемо користуватись ним вже на початку наступного року. Але це за умови, якщо всі ті речі, про які ми попереджаємо, – і про механізм призупення, і про постлібералізаційний моніторинг – будуть введені в дію вчасно, без затримок, і якщо у країн-членів у Раді ЄС не виникатиме якихось серйозних питань, на які ми не зможемо відповісти, або відповімо незадовільно», – розповіла Сушко.

З огляду на таку невизначеність термінів «Європа без бар’єрів» закликала українських політиків обережніше ставитися до заяв про точні терміни отримання Україною рішення про безвізовий режим з ЄС, оскільки вони створюють завищені очікування і розчарування.

«Ми, як громадська організація, що проводить моніторинг виконання безвізового плану з самого початку його надання, дуже просили б політиків не називати таких конкретних, дуже оптимістичних дат, які змушують українців думати, що, наприклад, 30 жовтня вже можна буде виїхати в Польщу без візи. На жаль, ці дати, які називаються, актуальні для дуже оптимістичного сценарію, який  може і не відбутися.  І ми дуже просимо ставитися обережніше до таких заяв, бо у громадян вже часто відчувається втома і роздратування через постійне перенесення термінів», – пояснила Кульчицька.

Повний відеозапис прес-конференції

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати