Витрати на харчування протягом місяця «з’їдають» половину мінімальної зарплати українців

Українці, які отримають заробітну плату в розмірі мінімальної, нині це – 6700 грн, витрачають на харчування протягом місяця половину свого доходу. У той час, як в країнах ЄС, цей показник становить 13-34% – в країнах Східної Європи, та 9-16% – в країнах Західної Європи.

Про це свідчать результати аналізу ринків продовольчих товарів в Україні та закордоном, проведеного аналітичним центром «Європа Без Бар’єрів» на початку грудня 2022 року.

За матеріалами дослідження, в основу якого було покладено набір продуктів харчування для працездатного населення, затверджений відповідним рішенням уряду у 2016 році, в місячному раціоні українців присутні: понад 8 кг пшеничного та житнього хліба, 330 грамів макаронних виробів, майже 800 грамів різних круп і бобових, близько 8 кг картоплі і стільки ж інших овочів, у тому числі помідорів та огірків, 5 кг фруктів, 2 кг м’яса, по 1 кг птиці та риби, 600 грамів олії, 2 кг цукру, 5 літрів молока та 1,5 кг вершкового масла та сиру.

На харчування в такому обсязі українці в українських супермаркетах щомісяця витрачають близько 3,3-3,8 тис грн. При цьому аналогічний набір основних продуктів харчування у відповідному обсязі в магазинах тих самих торговельних мереж коштує:

в Польщі – 3,6 тис грн,

в Румунії – 4 тис грн,

в Болгарії – 4,8 тис грн,

в Португалії – 5 тис грн,

у Франції – 5,3 тис грн,

в Угорщині – 5,5 тис грн,

в Іспанії – 5,5 тис грн,

в Німеччині – 5,7 тис грн,

в Нідерландах – 6 тис грн.

Скориставшись даними Євростату щодо розміру мінімальної заробітної плати в країнах Європи, аналітики ЄББ вирахували яку частку в мінімальному доході громадян цих країн займають витрати на місячний раціон українців.

Близько третини мінімального доходу доведеться витратити на їжу в Угорщині та Болгарії, п’яту частину – в Румунії, 10-15%  в Польщі, Португалії та Іспанії, менше 10% – у Франції, Німеччині та Нідерландах.

Більше деталей в аналітичному звіті аналітичного центру «Європа Без Бар’єрів» «Харчування в Україні та закордоном: скільки коштує набір основних продуктів харчування та місячний раціон українців» >>

Прес-офіс ГО «Європа Без Бар’єрів»

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати