Морський кордон, проте, залишається неузгодженим через те, що сторони по-різному бачать майбутнє Керченської протоки.
Міністри закордонних справ України та Росії Костянтин Грищенко і Сергій Лавров у ході переговорів у Москві домовилися про демаркацію сухопутної частини спільного кордону.
За даними видання "Коммерсант-Украина", офіційно про це буде оголошено в травні, коли до Києва на переговори зі своїм українським колегою Віктором Януковичем прибуде російський президент Дмитро Мєдвєдєв.
"Швидше за все офіційно про початок робіт з демаркації на травневій зустрічі оголосять глави держав", – заявив один з українських дипломатів.
У МЗС України розповіли, що умови для початку демаркації сухопутного кордону існували і раніше, проте цей процес не починався з політичних причин: російське керівництво відмовлялося контактувати з колишнім президентом – Віктором Ющенком.
Морський кордон, проте, залишається неузгодженим через те, що сторони по-різному бачать майбутнє Керченської протоки. Росія пропонує провести кордон по його фарватеру, проте Україна виступає проти, заявляючи, що кордон і так існує, що підтверджують радянські карти.
Проте, домовленість про демаркацію сухопутного кордону в Києві сприймають як значну подію, оскільки це було однією з умов ЄС для початку лібералізації візового режиму з Україною.
Крім того, глави МЗС домовилися скасувати нічну перевірку документів і багажу у пасажирів потягів, що курсують між Москвою і Києвом. Планується, що вже влітку люди, які відправляються в одну із столиць з іншої, перевірятимуться перед посадкою і на виході з потягу.
Нагадаємо, 29 січня Україна розпочала демаркацію державного кордону з Молдовою.












