Звернення керівного комітету міжнародної коаліції За Європу без віз щодо намірів посилення правил в’їзду в України

free-visa-europe-avatarМи з глибоким занепокоєнням сприйняли наміри Кабінету Міністрів України прийняти постанову, що має на меті змінити порядок перетину кордону України іноземцями. Проект постанови було розроблено Міністерством внутрішніх справ, а також Міністерство закордонних справ України та подано на розгляд Кабінету Міністрів України. Ми закликаємо владу України утриматись від таких поспішних дій, зумовлених, переважно політичною боротьбою, яка може призвести до ізоляції України та обмежити будь-які соціальні, економічні та культурні контакти між Україною та країнами зарубіжжя.

 

Нещодавно у інформаційному просторі було озвучено, що уряд України готує два рішення, які доповнять процедуру в’їзду в Україну:

– Впровадити плату за внесення персональних даних подорожуючого в реєстр при перетині кордону, що фактично можна трактувати як збір за перетин державного кордону, котрий стягуваттиметься при кожному такому перетині.

– Встановити вимогу пред’явлення іноземцем достатнього фінансового забезпечення у розмірі щонайменше 400 євро на день готівкою, або ж банківським підтвердженням наявності таких коштів.

Дані заходи разом із іншими правовими кроками мають бути введені в дію  на виконання інструкції Міністерства внутрішніх справ щодо посилення державної безпеки. Такі кроки можуть бути розцінені як до повернення візового режиму для громадян багатьох країн, зокрема Сполучених Штатів Америки та країн Європейського Союзу. Технічна сторона реалізації таких рішень може виявитись проблематичною, оскільки між сторонами укладено угоду про спрощений порядок оформлення віз.

Беручи до уваги значні зусилля уряду України задля підписання угоди про спрощення оформлення віз з ЄС та виконання критеріїв Плану дій з візової лібералізації, ми закликаємо уряд України не вдаватись до таких заходів та призупинити роботу щодо законодавчих доповнень, які призведуть до ізоляції держави та нанесуть шкоду відносинам між Україною та ЄС.

Варшава, Київ , 30.01.2014

Повний текст звернення у форматі Pdf

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати