Безвіз і кохання як підстава для в’їзду. Огляд новин за 15-21 вересня

Минулого тижня в Україну повернувся інтерес до безвізу на тлі занепокоєння ЄС через долю антикорупційних органів, нарешті минув юдейський Новий рік разом з кризою на кордоні, ЄС обіцяє нові підходи до Шенгену і міграції, а Франція відкривається для закоханих.

Вас вітає проєкт “Міграція і Кордони”, і це наш щотижневий огляд найважливіших новин у цій сфері.

Пристрасті за безвізом

Україну збурили натяки ЄС на можливе призупинення безвізу через спроби взяти під контроль Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП). На засіданні 17 вересня Верховна Рада призначила своїх представників у Конкурсну комісію з відбору голови САП. Експертна спільнота заявила, що вважає нову комісію некомпетентною та ангажованою. За останні тижні з цього приводу висловилися посли країн G7, представники ЄС і США, у Європарламенті навіть пролунали заяви про загрозу безвізу. Чому те, що відбувається з антикорупційними органами, погано, однак поки що ще не стало прямою загрозою для безвізу, читайте у матеріалах Європейської правди  і Дзеркала тижня.

Рош га-Шана позаду

Юдейський Новий рік Рош га-Шана завершився у неділю ввечері. Хасидські паломники припинили штурмувати український кордон і поступово залишили прикордонну зону. Ось так після цього виглядала нейтральна смуга на пункті пропуску Нові Яриловичі, де кілька днів підряд прожили сотні людей. Однак не тільки вони намагалися за будь-яку ціну потрапити в Україну. У Львівській області прикордонники затримали громадянина Австрії з чужим українським паспортом, а  на Закарпатті поліція зупинила мікроавтобус з іще сімома іноземцями.

Офіс Президента ти часом звинуватив Білорусь у маніпуляції хасидами, заявивши, що влада Білорусі підігріває чутки, що паломники можуть потрапити в Україну попри заборону.

Міграція як загроза – нова Стратегія нацбезпеки

В Україні схвалили нову Стратегію нацбезпеки. На жаль, вона сповідує однобічний підхід до питання міграції, трактуючи її як проблему і загрозу, яку потрібно взяти під контроль.

Нагадаємо, у Національній стратегії державної міграційної політики та Стратегії інтегрованого управління кордонами підходи до міграції дещо інші – поряд з існуванням загроз визнано неуникність міграції та необхідність розвивати її позитивний потенціал.

Нова стратегія для Шенгену і міграційний пакт

У своєму щорічному зверненні голова Євопейської Комісії Урсула фон дер Ляєн значну частину промови присвятила свободі пересування. «Ми мусимо відновити наші чотири свободи – повністю і якнайшвидше», сказала вона, зауваживши, що для цього потрібне безперебійне функціонування Шенгенської зони вільного руху. Голова ЄК пообіцяла тримати це питання високо на порядку денному та анонсувала «нову стратегію для майбутнього Шенгену».

Також вона наголосила на необхідності людського і людяного підходу до вирішення питань міграції. Рятувати життя на морі – це не опція, заявила вона і пообіцяла значно покращити умови життя біженців. Водночас фон дер Ляєн закликала посилити контроль зовнішніх кордонів Шенгену, боротьбу з незаконним перевезенням людей, і підкреслила необхідність спільної роботи ЄС з викликами міграції. Невдовзі Європейська Комісія має представити Новий міграційний пакт, сказала вона.

Черги вантажівок

Після початку пандемії черги на пунктах пропуску для легкових авто стали меншими. Однак гігантські багакілометрові і багатоденні черги вантажівок як на в’їзд, так і на виїзд з України – це  повсякдення пунктів пропуску Ягодин, Краківець, Рава-Руська та інших, як до, так і після пандемії.

Ось сюжет ТСН про дві черги з сукупно 800 машин на кордоні з Білоруссю, а ось повідомлення ДПСУ про 1100 машин у два кінці на ПП Ягодин. І це лише за минулий тиждень.

Що таке «польський кредит»

У новому відеосюжеті МіК розповідаємо про 5 років проблем у реалізації масштабного проєкту українсько-польської співпраці – 100-мільйонного кредиту на реконструкцію доріг і пунктів пропуску у двох областях України.

***

І хороші новини.

Нове житло для ВПО у Краматорську і Сєвєродонецьку

Понад 1500 людей, що зазнали наслідків конфлікту, у Краматорську (Донецька область) та Сєвєродонецьку (Луганська область) за кілька років зможуть переїхати до нових квартир. Проєкт, офіційно презентований у Києві 15 вересня, фінансується урядом Німеччини через Банк розвитку KfW та реалізується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у співпраці з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міською радою Краматорська та Цивільно-військовою адміністрацією Сєвєродонецька. Проєкт триватиме п’ять років, а його загальний бюджет — 22,1 млн євро.

Кохання як підстава для в‘їзду

Франція тим часом починає видавати дозволи на в’їзд закоханим, яких розлучила пандемія – навіть без офіційно зареєстрованого шлюбу.

Створено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках проєкту “Компетентна комунікація змін у сфері мобільності”. Огляд відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати