Біометричний паспорт для українців буде одним із найдешевших у Європі

ind2221exВартість біометричного паспорта в Україні є однією з найнижчих у Європі, а подальше її зниження призведе до неприпустимого погіршення рівнів захисту, повідомило державне підприємство “Поліграфічний комбінат “Україна”.

“Біометричний паспорт виробництва поліграфкомбінату “Україна” коштує 261 грн (або EUR13,95 за офіційним курсом 18,7 грн/євро. Якщо відмовитися від одного-двох рівнів захисту, бланк буде ще дешевшим, але навряд чи європейські експерти сприймуть таку економію з натхненням”, – зазначила прес-служба ПК “Україна”.

На комбінаті нагадали, що кілька років тому МЗС України провів процедуру закупівлі біометричного паспорта в одного постачальника, і тоді консорціум ЄДАПС запропонував державі бланк цього документа за 330 грн, що відповідало EUR31,25 за курсом 10,56 грн/дол. При цьому документ мав набагато менше ступенів захисту, ніж нинішній паспорт, наголосили у прес-службі.

Згідно з офіційними джерелами, на які посилається ПК “Україна” у своїй відповіді, для жителя Грузії паспорт коштує EUR44, жителя Австрії – EUR76, Вірменії – EUR119, Великобританії – EUR88, Італії – EUR44,6, Литви – EUR48, Польщі – EUR33,6.

“Під час оформлення біометричного паспорта в Держмігранслужбі українець, з усіма зборами та платежами, має заплатити 518 грн (EUR27,7 за курсом 18,7 грн/євро)”, – нагадали в ПК “Україна”.

Коментуючи інформацію в окремих ЗМІ, що в Молдові вартість паспорта нібито становить лише EUR7, у прес-службі надали посилання на сайт реєстратора цієї країни, згідно з яким для отримання закордонного паспорта громадянинові Молдови необхідно заплатити 700 леїв (або EUR37).

“Тому всі розмови деяких “аналітиків” про вартість молдавського паспорта EUR7 – це зі сфери некомпетентності”, – стверджує прес-служба ПК “Україна”.

Нагадуємо, що з 12 січня в Державній міграційній службі України почали приймати документи для оформлення біометричних паспортів.

Джерело:  Tvi.ua

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати