Дебати “Українська вимушена та трудова міграція до країн ЄС – поточна ситуація та потенціал”

im511x345-zarobit

17 травня 2017 року з 10:00 до 12.00 у приміщенні інформаційного агентства “УКРІНФОРМ” (м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 8/16) відбудуться міжнародні дебати “Українська вимушена та трудова міграція до країн ЄС  – поточна ситуація та потенціал”, організовані ГО “Європа без бар’єрів”.

На дебатах планується обговорити за участі українських і міжнародних експертів питання підходів до вивчення й аналізу української міграції, зокрема трудової та вимушеної, до країн ЄС, в умовах змін політичної та економічної ситуації.

Значний масштаб зовнішньої міграції був характерним для українського суспільства протягом тривалого часу після розпаду СРСР у 1991 році, однак стандартні міграційні шляхи та схеми, які склалися в Україні за понад 20 років незалежності, зазнали змін після окупації Криму Росією та початку збройного протистояння на сході України у 2014 році.

У червні 2017 року, натомість,  очікується початок функціонування безвізового режиму з країнами ЄС для громадян України, що також може вплинути на напрямки та типи міграції українців до країн ЄС.

Програма (відкрити в PDF):

09:45-10:00 – Реєстрація учасників

10:00-10:10 – Вступне слово

  • Ірина Сушко, виконавчий директор, ГО «Європа без бар’єрів»

10:10-11:00 – Виступи учасників дебатів:

  • Вимушена та трудова міграція українців до країн ЄС напередодні запровадження безвізового режиму. Представлення полісі-брифу

Катерина Кульчицька, аналітик, ГО «Європа без бар’єрів»

  • Українська міграція до країн Вишеградської четвірки. Представлення дослідження «Українська міграція до країн ЄС у часи кризи: вимушена і трудова мобільність»

Професор Душан Дрбохлав, Ph.D, заступник голови відділу соціальної географії та регіонального розвитку, факультет природничих наук, Карлів університет, Чехія, співавтор дослідження

Д-р Марта Ярошевич, координатор міграційних проектів, Центр Східних Досліджень (OSW),  співавтор дослідження

  • Українська трудова міграція до Росії та Європи. Тренди та прогнози.

Олексій Позняк, к.е.н., завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України

  • Українська міграція до країн ЄС: наявні практики та міграційні настрої

Анастасія Фітісова, аналітик з питань міграції центру CEDOS

11:00-11:40 – відкрита дискусія

  • Як вплинула війна та економічна криза на ситуацію із трудовою та вимушеною міграцією з України до країн ЄС?
  • Чи слід відносити громадян України (особливо ВПО) до категорії потенційних вимушених і трудових мігрантів до ЄС?
  • Чи слід найближчим сусідам України з країн- членів ЄС – Польщі, Чехії, Угорщині, Словаччині, Румунії та Болгарії – очікувати на наплив українських біженців і трудових мігрантів?
  • Чи є військове вторгнення РФ, репресії на окупованих територіях і очікувана візова лібералізація між Україною та ЄС каталізаторами вимушеної та трудової міграції українців до ЄС?
  • Які типи міграції з України до ЄС переважають на даний час?

До участі в дискусії запрошені представники посольств країн-членів ЄС, Представництва ЄС, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Державної міграційної служби України, Міністерства соціальної політики справ, Міністерства у справах тимчасово окупованих територій, Комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції, Міжнародної організації з міграції, громадських організацій і аналітичних установ України.

11:40-12:00 – завершальні ремарки учасників

12:00-12:30 – кава-пауза та спілкування

Робочі мови: українська, англійська (забезпечується синхронний переклад)

Акредитація на місці за редакційними посвідченнями.


За підтримки Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні

В основу поставлених питань лягли матеріали міжнародного дослідження, проведеного у 2015-2016 році фахівцями з України, Чехії, Польщі та Словаччини у рамках проекту “Моніторинг міграції в Україні: вимушена та трудова мобільність“, підтриманого Міжнародним Вишеградським Фондом

Ознайомитися з дослідженням англійською мовою можна за посиланням

01030 Київ, Україна
Вул.. Володимирська 42, оф.21
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів».

(С) 2016-2017 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати