Міграційні показники після запровадження безвізу можуть зростати, але не різко – дослідження

fff

Після початку дії безвізового режиму з ЄС можливе зростання деяких міграційних показників, закладених до механізму призупинення, але воно не буде різким.

Про це свідчить дослідження ГО «Європа без бар’єрів» щодо української міграції до країн ЄС, представлене в агенції Укрінформ 17 травня.

«Після початку дії безвізового режиму з ЄС очікується певне збільшення кількості відмов у в’їзді на зовнішніх кордонах країн ЄС, і кількості українських мігрантів, виявлених в ЄС з неврегульованим статусом, оскільки це тенденція, що триває ще з 2014 року, особливо за рахунок трудових мігрантів, які добровільно повертаються назад, перевищивши термін перебування в ЄС. Водночас кількість заяв про надання притулку може зменшитися, як це було в 2016 році», – розповіла аналітик ГО «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька.

Водночас зростання відповідних показників є поступовим, і ймовірно, не буде достатнім для запуску механізму призупинення безвізового режиму, вважають експерти. Для того ж, щоб ще зменшити цю імовірність, необхідно продовжувати інформувати громадян України про правила користування «безвізом».

«Потрібно продовжувати інформаційні кампанії серед українських громадян про правила користування безвізовим режимом, причому рівною мірою для мешканців Західної і Центральної України, які є більш мобільними, і для громадян Східної та Південної України, які мають менше досвіду подорожей, і тому можуть мати менше знань про те, як правильно використовувати безвізовий режим. І звісно, з огляду на той факт, що економічні чинники залишаються домінантою, яка визначає міграцію з України, український уряд повинен працювати над поліпшенням економічної ситуації. Це усуне ризики», – розповіла виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко.

Публічні дебати «Українська вимушена та трудова міграція до країн ЄС – поточна ситуація та потенціал» відбулися 17 травня 2017 року в інформаційному агентстві “УКРІНФОРМ” за участі українських, польських і чеських фахівців з питань міграції.

Інфографіка Українська міграція: Словаччина, Чехія, Польща

Відео заходу

01030 Київ, Україна
Вул.. Володимирська 42, оф.21
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів».

(С) 2016-2017 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати