Деякі уточнення для короткострокових подорожей до країн Шенгену

schengen3Від 18 жовтня у ЄС набрали чинності уточнення для короткострокових подорожей до країн Шенгенської зони.

Хочемо наголосити , що було уточнено формулювання, однак жодних змін у процедурі не відбулось.

Формулювання “три місяці” замінено на “90 днів” , а “три місяці напротязі шістьох місяців після першої дати вїзду” замінено на більш чітке визначення : “протягом 90 днів у будь-який 180-денний період”

Визначення «будь-який» у цьому випадку означає, що йдеться про «плаваючий» 180-денний період. Тобто, від дня перебування (дня в’їзду на територію Шенгенського простору чи просто дня контролю) потрібно відрахувати 180 днів назад.

Подорожуючий не порушуватиме правил, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебуватиме у Шенгенському просторі не більше 90 днів.

Отож, громадяни з країн, що не належать до Євросоюзу, можуть перебувати у межах Шенгенського простору протягом 90 днів у будь-який 180-денний період.

Задля точнішого обрахунку та коректного застосування правила 90днів/180 днів, ЄК запропонувала інтернет-калькулятор підрахунку періоду короткострокового перебування у країні Шенгенської зони. Дивіться нижче:

http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/schengen_calculator_en.html

Посібник користувача калькулятором дивіться тут.

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати