Ініціатива Європейської Комісії “Шляхи солідарності”: квартал реалізації

До початку широкомасштабної війни росії проти України в середньому 75% українського зерна йшло на експорт у країни Європи, Азії та Північної Африки, що приносило країні близько п’ятої частини річних експортних надходжень. При цьому чорноморські порти забезпечували експорт 90% зернових і олійних культур. Ненадходження ж української агропродукції за призначенням внаслідок військового вторгнення рф і блокади морських портів поставило під загрозу глобальну продовольчу безпеку. Тому в рамках вияву солідарності ЄС з Україною та з метою створення альтернативних логістичних маршрутів для експорту агропродукції з та імпорту товарів першої необхідності до України 12 травня 2022 року Європейська Комісія презентувала ініціативу «Шляхи солідарності»1 . Розроблений Єврокомісією (далі – ЄК) амбітний план дій передбачав виконання наступних пріоритетних заходів у коротко- та довгостроковій перспективі.

Аналітична записка “КВАРТАЛ «ШЛЯХІВ СОЛІДАРНОСТІ»”

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати