Міграція і кордони. Огляд новин №2. 17-25 серпня

Вітаємо. З вами проєкт МіК, і це наш  щотижневий огляд новин і тенденцій у сфері міграції та кордонів.

Україна знову змінює правила перетину кордонів, польський кредит отримав ще один шанс, в Україні – новий очільник митниці, і залишаються актуальними гарячі питання паломництва хасидів і можливих біженців із Білорусі.

Новий список «червоних» і «зелених» країн

21 серпня  Україна оновила правила перетину кордону. Завдяки зростанню захворюваності в Україні червоних країн поменшало. У новому списку МОЗ – 65 червоних і 129 зелених, проти 70 і 124 до цього.

Також стало відомо про плани влади забороняти  на 30 днів в’їзд іноземцям із «червоних» країн. (ОНОВЛЕНО: 26 серпня уряд ухвалив рішення заборонити в’їзд усім іноземцям, крім визначених категорій)

Новий очільник митниці

19 серпня Кабінет міністрів призначив на посаду тимчасового виконувача обов’язків Голови Державної митної служби Андрія Павловського, який раніше працював у Міністерстві фінансів, а на початку червня був призначений заступником Голови Митної служби. За словами Міністра фінансів Сергія Марченка, призначення Павловського т.в.о. Голови було його ініціативою. Це вже третій очільник Митної служби за останні півроку. Максима Нефьодова було звільнено 24 квітня, після чого Митну службу певний час очолював Ігор Муратов.

Боротьба за «польський кредит»

Уряд схвалив новий законопроєкт про звільнення від ПДВ польських компаній-підрядників у рамках «польського кредиту». У разі ухвалення законопроєкту Радою польські компанії, з якими укладено контракти на реконструкцію доріг і пунктів пропуску у Львівській і Волинській областях, зможуть нарешті взятися за роботу.

Нагадаємо, що Угоду з Польщею про фінансування розбудови інфраструктури на 100 млн євро було підписано ще аж 2015 року, але через бюрократичні перепони тільки зараз з’явився реальний шанс на початок робіт. Зокрема, у рамках кредиту відремонтують легендарну своїми ямами дорогу Яворів-Грушів та створять пішохідну лінію на пункті пропуску Рава-Руська.

Більше про польський кредит у статті “Час робити дороги”

Білорусь

Перспектива появи біженців з Білорусі продовжує лишатися реальною, а українські ЗМІ масово перекрутили нові правила перетину кордону.

Литва вже прийняла 11 громадян Білорусі, які попросили притулку.  В Україні теж влада про це думає. Володимир Зеленський під час селекторної наради заявив, що “Як ми можемо заборонити в’їзд білорусам, особливо з огляду на вкрай напружену внутрішньополітичну ситуацію в них? Думаю, що треба розумно прописати полегшені умови в’їзду білорусів до нас. Це дуже делікатна тема – треба враховувати все». 

До цього більшість українських медіа перекрутили новини про зміну порядку в’їзду в Білорусь. З 1 вересня громадяни України зможуть перетинати українсько-білоруський кордон тільки за закордонним біометричним паспортом, і не зможуть – за внутрішнім паспортом-книжечкою, як це було раніше. Для цього уряд призупинив дію одного (!) пункту в українсько-білоруській угоді про безвіз. Однак десятки онлайн-медіа дружно вирішили, що йдеться про призупинення безвізу як такого. Це неправда – безвізовий режим між Україною і Білоруссю продовжує діяти.

Хасиди

Гарячою залишається тема паломництва хасидів до Умані на святкування юдейського Нового року Рош-га-шана.  Ізраїль просить Україну їх не пускати, мер Умані ночує під Офісом Президента, Україна обіцяє серйозно обмежити в’їзд паломників, яких тільки з Ізраїлю минулого року приїхало 8 тисяч. Зокрема, Президент зустрівся з лідерами юдейських громад України, і попросив рабинів донести до своїх одновірців необхідність обмежень на масові заходи. З цим може бути пов’язаною і обговорювана заборона на в’їзд для  іноземних громадян.

До речі, в Ізраїлі ця тема спричинила серйозний політичний конфлікт і перебуває в фокусі уваги.

Оновлення е-візи

І хороші новини. Україна з 1 листопада спрощує та вдосконалює отримання електронної візи – однієї з найуспішніших новацій останніх років. Видачу віз пришвидшать – 1 день термінові і 3 дні – звичайні (раніше – до 9 днів). З’являться дворазові візи (зараз – тільки одноразові). Візи стануть дешевшими – 30 доларів за дворазову і 20 – одноразову. Зараз – 85.

Тим часом у Чехії потурбувалися про іноземних працівників. У зв’язку з пандемією уряд Чехії подовжив дію робочих віз до 16 листопада.

Дякуємо, що були з нами, і підписуйтеся на наш щотижневий огляд, а також на канал МіК на YouTube і SoundCloud.

Створено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках проєкту “Компетентна комунікація змін у сфері мобільності”. Огляд відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати