Заява щодо рішення уряду про закриття кордонів

Ми висловлюємо незгоду із змістом та методами ухвалення рішення уряду про заборону на в’їзд іноземцям на 30 днів на засіданні уряду 26 серпня.

Рішення не було обґрунтованим жодними доказами чи аргументами, окрім беззмістовної у цьому контексті фрази «з метою недопущення поширення другої хвилі COVID-19». Яким чином ця заборона має запобігти поширенню?

У липні 2020 року зафіксовано 200 тисяч в’їздів іноземців в Україну. Скільки із них були носіями коронавірусу? Скільки людей в середньому зазнають ризику зараження від одного такого носія? Чи є залежність між імовірністю зараження та країною походження іноземця? Імовірністю зараження та видом транспорту? Чи є на сьогодні епідемічні ризики від візитів іноземців співмірними зі статистикою заражень між громадянами України?

Відповідей на ці питання немає, а якщо вони і є, то представники уряду не завдали собі клопоту пояснити ними свої дії.

Рішення у площині протистояння коронавірусу нагадують чи то блукання навпомацки, чи то свідомі і цинічні маніпуляції під прикриттям «боротьби з захворюваністю». Це могло бути виправдано на початку пандемії, коли інформації про хворобу і досвіду протистояння їй було значно менше, але чому досі в нас немає ні фактів, ні досліджень, на які б спиралися урядовці? Чому питання життя і здоров’я громадян України вирішують «методом тику»?

Тим часом, поки пропонована заборона покликається на абстрактне протистояння хворобі, вона справить реальні і вимірювані ефекти на українську економіку, завдавши додаткових збитків і створивши нові перешкоди для функціонування бізнесів – від авіаперевізників до компаній з іноземними співробітниками.

Заборона створить нові ризики гуманітарного штибу,такі як розлучення родин і неможливість отримати притулок для біженців.
Враховуючи відсутність будь-яких аргументів проти, суспільну та економічну важливість транскордонного руху, ми закликаємо відмовитися від заборони на в’їзд іноземцям з країн, де кількість захворювань на 100 тисяч населення менша за аналогічний рівень в Україні, як необґрунтованої.

Також ми закликаємо уряд до провадження доказової політики й адекватного публічного обґрунтування суспільно важливих рішень, таких як заборона на в’їзд іноземцям.

ГО «Європа без бар’єрів»

Громадська рада при Державній авіаційній службі України

Микола Щербина, Громадська спілка “Українська авіатранспортна Асоціація”

Кирил Новіков, авіаційний експерт

Богдан Долінце, Інститут менеджменту та стратегій

Запрошуємо підтримати звернення з закликом відмовитися від заборони на в’їзд іноземцям з країн, де кількість захворювань на 100 тисяч населення менша за аналогічний рівень в Україні.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати