Нове переміщення. Чи повернуться тимчасово переміщенні українці додому?

Скільки українців, які нині є тимчасово переміщеними особами в безлічі країн світу, повернуться до України після війни – чверть, половина чи більшість, залежатиме від того чи продовжуватимуть ці країни й надалі бути гостинними після завершення бойових дій в Україні, а також того, наскільки ефективно та правильно український уряд реалізовуватиме реінтеграційну політику – створить та надасть робочі місця та належне соціальне забезпечення всім громадянам України.

Таку заяву зробила виконавча директорка ГО «Європа Без Барєрів» Ірина Сушко в ході відкритої дискусії “Трудова міграція після війни: чи готові ми до нових тенденцій?”, що відбулася 15 вересня 2022 року.

За її словами, робити песимістичні прогнози щодо втрати трудового потенціалу України, а саме працездатних верств населення та молоді, які нині перебувають в Європі, Канаді та США – не на часі, оскільки сьогодні ще тільки формується розуміння пунктів майбутнього плану дій з післявоєнного відновлення та розвитку України, а отже і повернення громадян України додому.

«В нині діючій Стратегії державної міграційної політики України на період до 2025 року, зазначено, що еміграція, а також її негативні наслідки не можуть зменшуватися шляхом адміністративного або законодавчого регулювання, а отже жодних перепон для продовження українцями життя закордоном Україна не створюватиме», – наголосила вона.

Інша річ, що економіки розвинених країн світу, які й без того переживають не кращі часи, можуть не витримати довгострокового навантаження на них з боку українських переселенців.

І. Сушко розповіла, що майже кожного дня представники української влади комунікують з європейськими колегами в рамках створеною Європейською Комісією платформи «Солідарність».

Серед питань, які вирішуються в ході цих переговорів – як належний захист прав і свобод тимчасово переміщених осіб і забезпечення їх доступом до роботи, медицини та освіти, так і майбутнє переміщення українців до України після завершення строків тимчасового захисту.

«Ми регулярно маємо впевнюватися в 2 речах: в безпеці громадян України закордоном і в тому, що стан економік країн, які прихистили українців, не надто напружений через надану ними допомогу, адже кожна з країн має свої характер, політику, інтерес, а головне – побоювання», – пояснила вона.

І.Сушко, впевнена, що регулярна взаємодія сторін дозволить зробити процес наступного переміщення максимально гармонійним.

«І тут важливо, щоб українцям було не лише куди повертатися, а й для чого. А це вже залежить від того, наскільки ефективно Уряд скористається міжнародною допомогою і наскільки правильно реалізовуватиме реінтеграційну політику – створить та надасть робочі місця та належне соціальне забезпечення всім громадян України», – підсумувала вона.

Прес-офіс ГО «Європа Без Барєрів»

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати