Огляд новин кордону Україна-ЄС за лютий 2022 року

Головні новини, пов’язані з кордоном Україна-ЄС, за лютий 2022 року*

Через різку зміну ситуації з початком війни, огляд поділено на дві частини – до 24 лютого і після

До 24 лютого

І. Управління кордонами

Розмитнення вживаних авто

08 лютого завершився період дії спрощеного митного оформлення та оподаткування вживаних автомобілів з іноземною реєстрацією згідно із законами України від 15.04.2021 №1402-IX і №1403-IX. Загалом оформили понад 88 тис. таких транспортних засобів, до Державного бюджету України сплачено понад 3 млрд грн.

09 лютого у Держмитслужбі обговорили можливість надання послуг митного оформлення авто з іноземною реєстрацією на базі електронного сервісу державних послуг “Дія”.

Нова техніка для ДПСУ

11 лютого на базі Центру підготовки з застосування та експлуатації безпілотних авіаційних систем Головного центру проведено навчання дистанційних пілотів безпілотних авіаційних систем мультироторного типу. У навчаннях брали участь прикордонники Волинського, Чернігівського та Житомирського загонів ДПСУ.

21 лютого у Франції на потужностях суднобудівної компанії ОСЕА відбувся спуск другого катера FPB98MKI для Морської охорони ДПСУ.

Нагадаємо, що перший FPB98MKI, збудований в рамках українсько-французької угоди, був спущений на воду в грудні минулого року. Наразі моряки-прикордонники освоюють нову сучасну техніку у Франції.

Закордонні паспорти

11 лютого відбулася робоча зустріч представників ДМС та МЗС з представниками Європейської Комісії, Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Прикордонної варти Республіки Польща з метою обговорення рекомендацію Європейської Комісії Україні щодо усунення можливості для громадян України мати одночасно більше одного дійсного закордонного паспорта.

Подовження конкурсу проєктів транскордонної співпраці

18 лютого на сайті Міністерства розвитку громад та територій розміщено інформацію, що термін прийому заявок на участь у конкурсному відборі проєктів транскордонного співробітництва подовжено до 28 лютого 2022 року. Йдеться про відбір проєктів та програм, спрямованих на підвищення соціально-економічного розвитку регіонів, поглиблення співпраці громад України та інших держав у соціальній, економічній, освітній та культурній сферах, який стартував 04.02.2022 року.

ІІ. Правила перетину кордону

Карантинні обмеження продовжують послаблюватись

Згідно з правилами, прийнятими Європейською комісією, стосовно подорожувальників, які мають сертифікати про вакцинацію від COVID-19 відтепер для країн ЄС свідоцтво про вакцинацію буде дійсне для подорожей протягом дев’яти місяців.

З огляду на це рішення, Словаччина скасувала перелік країн ризику, пов’язаний зі штамом коронавірусу «омікрон» та особливі умови для осіб, які прибувають із країн ризику.

Від 4 лютого 2022 року після прибуття до Словаччини особи, які подолали COVID-19 більше 180 днів тому, мають ті самі умови, що й вакциновані. Деталі тут

Посилення кордону

23 лютого додаткові тимчасові режимні обмеження вводяться у районах, які межують з РФ, Білоруссю, тимчасово окупованою територією України, прилягають до морського узбережжя.

Після 24 лютого

Російська агресія і її вплив

Зранку 24 лютого Росія розпочала нову військову агресію проти України. О 07:21 до українського народу звернувся Президент України. В Україні було запроваджено воєнний стан.

На час дії воєнного стану у перший день війни було заборонено виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Враховуючи гуманітарну небезпеку для громадян України, країн-сусіди, що розташовані на західному кордоні (Польща, Румунія, Угорщина) ввели цілий ряд спрощень для перетину кордону.

Було прийнято рішення про відключення усіх інформаційних систем Державної міграційної служби України з метою збереження персональних та чутливих біометричних даних громадян України. Повністю припинено роботу усіх територіальних органів та підрозділів ДМС.

У зв`язку з наступом російських військ на територію України частина митних постів зупинили роботу. Також в Україні закрито повітряний простір, відтак усі митні пости в аеропортах було зачинено.

Українські біженці

Станом на 2 березня з України до сусідніх країн виїхали майже 836 тисяч людей.

Про це у Twitter повідомила речниця Верховного комісара ООН у справах біженців Шабіа Манту. “За останні шість днів Україну залишили 835 928 людей”, — написала вона.

Матеріал створено у рамках проєкту “Пошук оптимальних моделей управління кордонами для поліпшення роботи кордонів України з країнами ЄС” за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” Висловлені думки не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду “Відродження”

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати