Експлейнер: застосування єДокумента

10.03.2022 року Уряд погодив застосування єДокумента – електронного документа, що посвідчує особу в період дії воєнного стану.

Що таке єДокумент

єДокумент є електронною формою відображення інформації, що ідентифікує особу та міститься в паспорті громадянина України та/або в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, та/або в посвідченні водія разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом), який забезпечує перевірку зазначеної інформації.

єДокумент можна пред’явити на електронному пристрої без додаткового пред’явлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Хто може оформити єДокумент

Формування єДокумента здійснюється засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг(Дія) за бажанням особи, яка є громадянином України та досягла 14-річного віку.

Як оформити єДокумент

Для формування та використання єДокумента необхідно зробити такі кроки:

 1. Встановити мобільний додаток Дія на електронний пристрій, критерії якого підтримують використання такого додатка.
 2. Підключитись до Інтернету.
 3. Пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію користувачів із застосуванням механізму, передбаченого для безконтактних електронних носіїв, імплантованих до документів, що посвідчують особу та  підтверджують громадянство України.

Замовлення та формування єДокумента є безоплатним.

Яка інформація є в єДокументі?

У єДокументі відображаються такі відомості (дані):

 1. назва документа;
 2. реквізити (назва, серія та/бо номер) паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або посвідчення водія;
 3. прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи українською мовою та латинськими літерами;
 4. стать;
 5. громадянство (за наявності);
 6. дата народження;
 7. відцифрований образ обличчя особи (за наявності);
 8. реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (за наявності);
 9. адреса зареєстрованого місця проживання та дата реєстрації (за наявності).

Чи можна перетинати кордон з єДокументом?

Станом на 15.03. 2022 року по єДокументу. можна перетнути кордон з Молдовою та Польщею.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати