Експлейнер: митний контроль в умовах війни

20.03.2022 року на період воєнного стану підприємцям, підприємствам та громадянам, які ввозять товари, зокрема транспортні засоби, на митну територію України, надається право обирати один з двох способів їх митного оформлення та митного контролю: спрощений спосіб або стандартний спосіб.

Для вибору способу потрібно подати Державній митній службі відповідну заяву за формою, встановленою Державною митною службою), в паперовій або електронній формі.

Заява в паперовій формі подається безпосередньо у пункті пропуску через митний кордон або до відповідної митниці.

У чому різниця між двома видами митного оформлення?

Спрощений спосіб передбачає, що митний контроль та митне оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України здійснюється без справляння митних платежів, у тому числі податку на додану вартість, акцизного податку, ввізного мита, шляхом подання декларантом митному органу попередньої митної декларації без проведення митного огляду, без застосування фітосанітарного контролю, заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (крім державного експортного контролю) безпосередньо у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний та митний кордон України.

Стандартний спосіб  передбачає, що митний контроль і митне оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, здійснюються у повному обсязі відповідно до вимог Митного кодексу України, а оподаткування ввезених товарів, у тому числі акцизним податком та податком на додану вартість, здійснюється на загальних підставах.

Чи всі можуть застосовувати спрощений спосіб?

Ні. Спрощений спосіб не може застосовуватися суб’єктами господарювання, що здійснюють ввезення на митну територію України спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива (крім квасу “живогоˮ бродіння), тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, сигарет, цигарок, сигарет та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Чи можна застосовувати обидва способи одночасно?

Одночасне використання двох способів митного оформлення та митного контролю  не допускається.

***

Публікацію створено в межах проєкту “Багатокомпонентна громадська підтримка реформ у сфері інтегрованого управління кордонами”, який реалізує ГО “Європа без бар’єрів” у рамках проєкту “Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)”, який фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародним центром з розвитку міграційної політики (ICMPD). Висловлені в ній думки належать авторам і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи ICMPD.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати