Нові критерії ЄС і про що мовчали під час візиту Президента Польщі. Огляд за 13-19 жовтня

ЄС розробив критерії застосування пандемічних обмежень свободи пересування, Президенти України та Польщі поговорили і помовчали про важливі речі, а Кіровоградщина – єдина повністю зелена зона в Україні завдяки слабкому тестуванню.

Вас вітає проєкт “Міграція і Кордони”, і це наш щотижневий огляд найважливіших новин у цій сфері.

Критерії ЄС для відкриття кордонів

Рада ЄС схвалила проєкт рішення про встановлення єдиних критеріїв і підходів до свободи пересування в умовах пандемії. Зокрема, він передбачає запровадження чотирьох зон відповідно до трьох показників: 1) кількості тестів на 100 тисяч населення, 2) кількості нових випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів, 3) частка позитивних тестів за останній тиждень.

Зелена зона передбачає захворюваність менше 25 і частку позитивних тестів менше 4%. Помаранчева – захворюваність менше 50, але частка позитивних тестів вище 4%, або захворюваність від 25 до 150 якщо частка позитивних тестів менше 4%. Червона –  захворюваність вище 50 і частка позитивних тестів вище 4%, або частка менше 4%, але захворюваність вища за 150. Сіра – якщо дані невірогідні або рівень тестування на 100 тисяч осіб менше 300.

Хоча рішення Ради ЄС стосується обмежень на пересування між країнами-членами ЄС, українські посадовці приміряли нові критерії до України. Результат вийшов невтішний – Україна перебуває у «сірій зоні» зі значно нижчим за мінімально допустимий рівнем тестування. Та й інші критерії – кількість нових випадків і частка позитивних тестів – відповідають «червоній зоні» у схваленому проєкті рішення.

Візит президента Польщі: багато про кордони і транзит, нічого – про трудову міграцію

12-13 жовтня в Україні перебував з візитом Президент Польщі Анджей Дуда, який зустрівся зі своїм українським колегою і відвідав економічний форум в Одесі. Спільна декларація, інтерв’ю та заяви обох лідерів держав приділяють багато уваги питанням інфраструктури, транзиту, кордонів і доріг.

Так, під час візиту було підписано Меморандум між українською Адміністрацією морських портів і польським портом Гданська. Також Анджей Дуда пообіцяв  «підтримувати українські амбіції у розвитку України як транзитної країни у Східній Європі» і згадав про побудову швидкісних доріг до пунктів пропуску Дорогуськ і Гребенне, які мають бути продовжені з українського боку. Володимир Зеленський натомість згадав про «польський кредит» на 100 млн євро.

Важливе для обох країн питання трудової міграції з України до Польщі, на жаль, повністю випало з поля зору найвищих посадовців.

Нагадаємо, у вересні український парламент вже двічі відклав розгляд законопроекту 3039а, покликаного розблокувати «польський кредит».

Нове зонування в Україні

Україна 16 жовтня оновила перелік «червоних» і «зелених» країн, а 15 жовтня – внутрішнє зонування (набуло чинності з понеділка, 19 жовтня).

Завдяки зростанню захворюваності в Україні (176,5) все менше країн потрапляють до «червоної» карантинної зони. Зараз у ній 44 країни, у тому числі Чехія, Чорногорія, Франція, Британія, США, Молдова, Румунія.

У внутрішньому зонуванні у червоній зоні тепер, серед інших, Харків, Суми, Полтава, Хмельницький і вся Луганщина. Єдиною повністю зеленою залишається Кіровоградська область, в якій, щоправда, найнижчий в Україні рівень тестування.

Коронавірусний готель

У столиці Чехії відкрили перший готель виключно для хворих на коронавірус. Чотиризірковий готель розрахований на людей, які у подорожі довідалися про те, що хворі, а також захворілих мешканців Праги, які бояться заразити своїх рідних, залишаючись вдома. Для поселення потрібно надати позитивний результат тесту.

Нагадаємо, в Угорщину можна в’їжджати тим іноземцям, хто документально підтвердить, що перехворів на ковід за останні півроку.

Кохання на відстані

Як карантин вплинув на стосунки міжнародних пар? Чотири історії про це на Українській правді.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати