Пріоритети співпраці з ЄС у сферах правоохоронної співпраці, боротьби з оргзлочинністю, кібербезпеки та захисту персональних даних

Дана аналітична записка відображає бачення подальшого розвитку та дій України, спрямованих на розроблення та імплементації Нового порядку денного у сфері ЮСБ, в частинах, що стосуються правоохоронної співпраці, боротьби з оргзлочинністю, кібербезпеки та захисту персональних даних.

Відкрити аналітичну записку (PDF)

Про Новий порядок денний

У рамках Ради асоціації Україна-ЄС, українська сторона розробила Новий Порядок у сфері юстиції, свободи та безпеки, що містив завдання за напрямками завершеного у 2017 році Плану дій з візової лібералізації з ЄС та Угоди про асоціацію, виконання якої триває. Вона його презентувала під час саміту Україна-ЄС влітку 2018 року.

У грудні під час засідання Ради асоціації Україна-ЄС його продовжили обговорювати. Рада асоціації погодилася активізувати співпрацю у сфері юстиції та внутрішніх справ. Серед сфер взаємного інтересу відзначено протидію відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, боротьбу з організованою злочинністю та тяжкими міжнародними злочинами. Обидві сторони підкреслили необхідність подальшої співпраці у боротьбі з кібер- та гібридними загрозами в інтересах безпеки своїх громадян.

Над цими питаннями разом з європейськими колегами, зокрема з Консультаційної місії ЄС, працюють профільні міністерства та Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції, який відповідає за розроблення та здійснення заходів з виконання домовленостей між Україною та Європейським Союзом. Водночас, Новий порядок залишається не затвердженим. Варто переглянути та узгодити завдання документу в умовах нового уряду та профільних органів влади з питань європейської інтеграції.

Публікацію підготовлено експертами аналітичного центру «Європа без бар’єрів» під егідою Української Національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати