Щодо ситуації на кордонах після російської агресії в Керченській протоці

25 листопада Російська Федерація вчергове брутально порушила міжнародне право та двосторонні угоди, атакувавши з застосуванням зброї кораблі ВМС України.

На засіданні РНБО у ніч з 25 на 26 листопада голова ДПСУ Петро Цигикал повідомив про необхідність встановлення обмежень на в’їзд «певних категорій» громадян РФ у разі запровадження воєнного стану після обстрілу та захоплення українських кораблів у Керченській протоці. Водночас він підкреслив, що обмежень на перетин кордону громадянами України не передбачається.

Розуміючи обґрунтованість безпекових заходів у ситуації, що склалася, ми чекаємо на більш визначені критерії того, яким саме категоріям громадян РФ буде обмежено в’їзд, і нагадуємо про необхідність максимально можливого дотримання норм міжнародного права навіть у складних умовах протистояння агресії.

Водночас з 25-го листопада власники нерозмитнених автомобілів блокують пункти пропуску на західному кордоні.  За даними ДПСУ, на ранок понеділка ускладнений рух спостерігається на виїзд з України у напрямку пунктів пропуску «Устилуг», «Рава-Руська», «Ягодин», «Малий Березний», «Шегині», «Краківець», «Солотвино» та «Угринів».

Нагадаємо, що відповідно до результатів нашого дослідження, більшість названих пунктів пропуску і так постійно перевантажені потоком громадян, які перетинають кордон, зокрема, це Ягодин, Шегині, Краківець, Рава-Руська, Малий Березний, де названий респондентами середній час очікування в чергах становив 3-5 годин, а максимальний – сягав трьох діб, причому за умови відсутності базових умов для довготривалого перебування. Вважаємо, що блокування руху в такій ситуації суттєво порушує права громадян України й іноземців, які перетинають кордон і, крім того, в контексті останніх подій становить загрозу безпеці держави, тому закликаємо його учасників відмовитися від цієї форми протесту.

ГО “Європа без бар’єрів”


фото ДПСУ

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати