Складні погодні умови в Україні, пенсії українським емігрантам і нові дослідження. Огляд за 1-15 лютого

Складні погодні умови спровокували затримку у доставці документів до більшості регіонів України, пенсійний фонд підрахував суму грошей, які були перераховані українським емігрантам закордоном , а «Європа без бар’єрів» опублікувала Дорожню карту рішень для шенгенського кордону

З вами проект МіК з оглядом найважливіших новин у сфері міграції та кордонів за 1 – 15 лютого.

Зима 2021: хурделиця й ожеледиця впливають на сервіси Міграційної служби

За повідомленнями державної міграційної служби України, через негоду в Україні можливі тимчасові затримки з доставкою біометричних документів, які вже персоналізовані на Поліграфкомбінаті «Україна», до окремих територіальних органів та підрозділів Міграційної служби, а також до Центрів надання адміністративних послуг.

Закордонні пенсії українцям

2020 році Пенсійний фонд на закордонні пенсії українцям витратив понад 3 мільйони євро та 150 тисяч доларів. Йдеться про “закордонні” пенсії: якщо українець офіційно працював в одній з іноземних держав, то може зарахувати цей трудовий стаж так, наче отримав його в Україні. Для цього укладалися міждержавні договори – угоди про соціальне забезпечення.

Угоди укладені з 23 країнами: Вірменією, Казахстаном, Киргизстаном, Росією, Таджикистаном, Туркменістаном, Узбекистаном, Угорщиною, Молдовою, Білоруссю, Грузією, Азербайджаном, Монголією, Румунією, Латвією, Литвою, Словаччиною, Чехією, Болгарією, Естонією, Іспанією, Португалією та Польщею.

У 2020 році ПФУ надіслав за кордон 154,6 тис дол та 3,159 млн євро. Отримували пенсії або їх частини з ПФУ в інших країнах 4 682 українці. Середній розмір щомісячної пенсії становив 121,56 дол та 57,54 євро.

Більше про пенсійне забезпечення за кордоном – у матеріалі «Української правди»

Україна-Шенген: Дорожня карта рішень

«Європа без бар’єрів» представила Дорожню карту рішень для шенгенського кордону України (кордон з Польщею, Угорщиною, Словаччиною). Публікація аналізує особливості планування нових пунктів пропуску на кордоні, впорядкування прикордонного простору через створення сервісних зон і проєкти електронної черги, спільного контролю, доступу до інформації.

Публікація є доповненням до аналітичного звіту «Кордон 777. Сучасні проблеми Шенгенського кордону України» і є спробою дати відповідь на питання, сформульовані під час аналізу основних проблем кордону.

Популярність IDкарток в Україні

Від початку процесу оформлення біометричних документів Державна міграційна служба видала українцям понад 5,6 мільйона ID-карток. З минулого року на них можна наносити кваліфікований електронний підпис (КЕП)

З 5 лютого 2020 року цю послугу вже отримали декілька десятків тисяч українців.

У відомстві нагадують, що послуга надається безкоштовно і є доступною усім повнолітнім громадянам України.

Ситуація на КПВВ

Хоча Україна відкрила всі КПВВ, фактично на межі з окупованими територіями Луганської та Донецької областей працюють лише два – Станиця Луганська (у щоденному режимі) та Новотроїцьке (час від часу). Станом на 13 лютого за тиждень через Станицю межу перетнули понад 9 тисяч осіб, через Новотроїцьке – менше трьохсот, повідомляє Державна прикордонна служба України.

Тимчасовий притулок у Колумбії для громадян Венесуели

Венесуельські мігранти та шукачі притулку в Колумбії отримають статус захисту на термін до 10 років, заявив у понеділок президент Колумбії Іван Дуке разом із Філіппо Гранді, Верховним комісаром ООН у справах біженців.

Венесуельці, які прибули до Колумбії до 31 січня, матимуть право залишатися в країні протягом десяти років за новими правилами. Надання статусу захищеного резидента також дозволить мігрантам легально працювати та допоможе їм інтегруватися в суспільство.

За оцінками ООН, приблизно 5,4 мільйона венесуельців втекли зі своєї країни на тлі економічної кризи, яка погрожує насильством, політичною нестабільністю та браком основних товарів та послуг. Понад 1,7 мільйона венесуельців зараз проживають у сусідній Колумбії, і з них близько 966 000 не мають юридичного статусу в країні, повідомляють міграційні органи Колумбії.

Більшість приїжджають без грошей, неофіційно – через імпровізовані пункти перетину кордону та без необхідних документів та міграційного штампа, щоб отримати доступ до офіційної роботи чи охорони здоров’я. Наразі міграційна політика Колумбії все більше наголошує на заохоченні мігрантів та шукачів притулку прибувати через офіційні пункти пропуску.

Становище трудових мігрантів у Південній Кореї

Влада Південної Кореї пообіцяла поліпшити умови для 200 000 трудових мігрантів країни після того, як знайшли мертвою жінку з Камбоджі, яка мешкала в теплиці за мінусової температури. Це не поодинокий випадок.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати