Оновлена стратегія ІУК: Кордон України має стати кордоном ЄС. Огляд за 16-28 лютого

Уряд встановив квоту імміграції на 2021 рік, Україна задекларувала мету членства в ЄС в Стратегії ІУК, а польські митники в соціальних мережах насміхалися з черги на ПП Шегині.

З вами проєкт МіК з оглядом найважливіших новин у сфері міграції та кордонів за 16-28 лютого.

Кабінет Міністрів України встановив квоту імміграції в Україну на 2021 рік

24 лютого 2021 року на засіданні Кабінету Міністрів України було ухвалено розпорядження про встановлення квоти імміграції на 2021 рік – за всіма категоріями й регіонами України вона склала 9 818 осіб.

Загалом, квота імміграції встановлюється Кабміном і формується за категоріями іммігрантів та за регіональним принципом, відповідно до пропозицій центральних та місцевих органів виконавчої влади, поданих до Державної міграційної служби України.

Цю систему регулярно критикує експертна спільнота.

До квоти імміграції на 2021 рік належать такі категорії іммігрантів:

  • діячі науки та культури, імміграція яких відповідає інтересам України;
  • висококваліфіковані спеціалісти і робітники, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України;
  • особи, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менш як 100 тисяч доларів (для вказаної категорії осіб імміграція встановлена без обмежень);
  • особи, які є повно рідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;
  • особи, які раніше перебували в громадянстві України;
  • батьки, чоловік (дружина) іммігранта та його неповнолітні діти;
  • особи, які безперервно прожили на території України упродовж 3 років з дня встановлення їм статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
  • особи, які прослужили в ЗСУ три і більше років.

Більш детальна інформація про дозвіл на імміграцію – на офіційному веб-сайті ДМС України.

Український кордон має стати зовнішнім кордоном ЄС

24 лютого Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням вніс зміни до Стратегії інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року.

«Зважаючи на європейську та євроатлантичну інтеграцію України ключовим результатом Стратегії є готовність та спроможність до охорони зовнішніх кордонів ЄС в межах державного кордону України, після набуття повноправного членства в ЄС», – таке доповнення внесене в розділ «мета Стратегії».

Також рішенням Уряду у Стратегію додали завдання з планування заходів з відновлення охорони українсько-російської ділянки державного кордону в межах ОРДЛО та забезпечення готовності до охорони цієї ділянки українського кордону.

Метою внесення змін до Стратегії інтегрованого управління стала необхідність приведення цього документа у відповідність до Стратегії національної безпеки України. Пропозиції щодо змін були схвалені наприкінці минулого року на засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами за участі європейських експертів.

Більше про стратегію – за посиланням.

В Україні обговорили, як залучати міжнародну допомогу у сфері інтегрованого управління кордонами

25 лютого в Україні відбулося перше онлайн-засідання підгрупи «Управління кордонами та міграцією» Секторальної робочої групи «Правоохоронна діяльність».

Співорганізаторами засідання були представники Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС). У засіданні також взяли участь представники прикордонного, міграційного та митного відомств України, міжнародні партнери –  Представництво ЄС в Україні, місії EUAM та EUBAM, Фронтекс, МОМ, ОБСЄ, МЦРМП, представники посольств іноземних країн.

Метою заходу була координація залучення міжнародної допомоги у сфері інтегрованого управління кордонами.

Детальніше на сайті Державної Митної Служби.

Дискримінаційні вислови польських митників

Польські митники в соціальних мережах порівнювали українців у багатолюдній черзі на пішохідній частині ПП Шегині з «сосисками» та називали «варварами».

Відповідні скрішоти та цитати з коментарів під постом голови Профспілки польських митників опублікував адміністратор популярної Facebook-групи Granica / Кордон PL – UA.

Зокрема, автор підкреслив, що аномальні черги на ПП Шегині в останні дні лютого можуть бути наслідком дій саме польських митників, які сповільнили роботу, і в середовищі яких у лютому активно обговорювали плани страйку з вимогою підвищення платні.

Кримінальна відповідальність за перевезення «Донецьк-Росія-Крим»

На адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом правоохоронці виявили п’ятьох громадян України, які в’їхали до Криму з окупованої території Донеччини через Росію.

П’ятеро громадян України їхали з території тимчасово окупованого Криму на материкову частину України.  Прикордонники встановили, що всі вони незаконно потрапили на територію Криму з Російської Федерації, а водій автомобіля організував та здійснив незаконне переправлення своїх пасажирів з тимчасово окупованої частини Донецької області до Російської Федерації і згодом через «керченський міст» до тимчасово окупованого Криму та на материкову частину України.

У його діях вбачаються ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 332 КК України «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України», про що прикордонники повідомили представників Національної поліції та передали порушника правоохоронцям.

Фінляндія створює візу для стратаперів

Уряд Фінляндії планує ввести національну річну візу для фахівців і стартап-підприємців. Про це повідомила “Європейська правда” з посиланням на Yle.

Фінський уряд підготував поправки в закон про іноземців, які дозволять ввести новий тип дозволу на перебування в країні – так звану візу D. Вона буде видаватися максимум на рік, а вимоги до претендентів цієї візи будуть визначатися на національному рівні.

За словами міністерства закордонних справ, де розроблялися поправки, віза відповідає умовам і вимогам Шенгенської угоди.

За допомогою нової візи фінська влада хоче спростити трудову міграцію. Призначена вона буде в першу чергу окремим категоріям вузькопрофільних фахівців і стартап-підприємцям, а також членам їх сімей.

Одержувачі такої візи зможуть відразу починати роботу в Фінляндії і не чекати видачі посвідки на проживання, оформлення якої може зайняти до півроку.

Уряд сподівається, що поправки будуть ухвалені парламентом навесні, а чинності набудуть восени цього року.

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати