Вишеградська четвірка запропонувала ЄС спростити візовий режим для українців.

Польща, Словаччина, Чехія та Угорщина, об’єднані у Вишеградську четвірку, пропонують Євросоюзу спростити візовий режим для громадян України. Міністри закордонних справ цього квартету звернулися до Єврокомісії з відповідними пропозиціями. Про це сьогодні під час зустрічі з українськими журналістами у Києві повідомив керівник МЗС Словаччини Мікулаш Дзурінда.

«Вишеградська Четвірка звернулась до єврокомісара Жозе Мануеля Баррозу – змінити правила перетину кордону з Шенгенськими країнами, і дозволити створити так звані спільні контрольно-пропускні пункти. Це означає: якщо українець захоче в’їхати на територію однієї з цих чотирьох держав, він проходитиме один контроль, а прикордонники України і Вишеградської четвірки разом проводитимуть необхідні процедури», – розповів керівник дипломатичного відомства Словаччини.

Цього року Словаччина скасувала консульські збори за видачу національних віз громадянам України, а також – консульські збори за видачу посвідчень у рамках малого прикордонного руху. На думку міністра Дзуринди, лібералізація візового режиму дозволить українцям на власні очі побачити життя держав – членів Євросоюзу.
 

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати