«Європа без бар’єрів» провела в ЄС адвокаційну кампанію за безвізовий режим

w-2Громадська організація «Європа без бар’єрів» (ЄББ) у співпраці з українськими та європейськими колегами провела адвокаційну кампанію в ЄС, спрямовану на пришвидшення рішення про безвізовий режим для громадян України.

«Ми працюємо з європейськими політиками, медіа, експертним середовищем. Треба донести до тих, хто приймає рішення, і хто впливає на громадську думку, що за час роботи над Планом дій з візової лібералізації Україна значно покращила свою здатність контролювати кордони, безпеку документів, а також політику щодо міграції, що навіть попри російську агресію ми є безпечним сусідом, безвізовий режим з яким буде взаємовигідним для обох сторін», – розповіла виконавчий директор ЄББ Ірина Сушко.

За словами учасників, метою кампанії є руйнування страхів європейців щодо безвізового режиму з Україною, аргументація за його якнайшвидше впровадження та продовження моніторингу й аналізу реформ після скасування віз.

«Дійсно, в Європі існує низка страхів щодо ризиків надання Україні безвізового режиму. Однак зараз на кожен європейський страх є українська відповідь. Вони боялися напливу мігрантів – ми запровадили біопаспорти, ЄС остерігався транзиту мігрантів – ми запустили ефективну програму реадмісії, реалізували інтегроване управління кордонами, покращили контроль та безпеку тощо», – пояснила аналітик ЄББ Катерина Кульчицька.

У рамках кампанії було проведено два публічні заходи в Брюсселі та Берліні, і закриті зустрічі з доповідачами щодо «безвізу» основних партій і політичних груп, представниками COREPER (Комітет постійних представників країн-членів ЄС) та іншими європейськими політиками і громадськими діячами.

Зокрема, у понеділок, 4 липня, у Брюсселі ЄББ спільно з аналітичним центром CEDOS представила аналітичний звіт щодо впливу візової лібералізації на реформування міграційної політики України з рекомендаціями українському уряду, ЄС і партнерам України щодо подальшого контролю та виконання реформ у цій сфері[1].

В Берліні у п’ятницю , 8 липня, відбулася дискусія «Безвізовий режим для України: опції та імплікації». В обговоренні питань ризиків і переваг «безвізу» для України взяли участь експерти «Європи без бар’єрів», Центру протидії корупції, Європейської ініціативи стабільності, Центру демократії та верховенства права, Реанімаційного пакету реформ. Співорганізатором дискусії виступило Німецьке товариство зовнішньої політики (DGAP)[2].

«Європа без бар’єрів» представила інфографіку та аналітичний звіт щодо впливу візової лібералізації на процес реформ в Україні.

[1] Захід організовано в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України за підтримки МФ “Відродження”Фонду аналітичних центрів (OSF Think Tank Fund) та Шведської агенції з міжнародного розвитку (SIDA).
Співорганізатори:  Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі, Центр європейських студій імені Вілфреда Мартенса
[2] За підтримки Міжнародного фонду Відродження

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати