«Європа має зачинити двері для фактично країни-терориста», – «Європа Без Бар’єрів»

Росія негайно має бути внесена до списків країн міграційного ризику всіма країнами-членами Європейського союзу, адже залишаючи свої двері відчиненими для громадян країни-агресорки, Європа наражає своїх громадян на небезпеку – потенційні загрози терористичних актів і поширення організованої злочинності на її теренах.

На цьому наголосила виконавча директорка ГО «Європа Без Бар’єрів» Ірина Сушко в своєму інтерв’ю телевізійному каналу «5 канал».

За її словами, сьогодні вже понад 10 європейських країн припинили видачу туристичних віз громадянам рф, однак єдиний простір Європейського союзу та Шенгенської зони дозволяє росіянами мігрувати територіями цих країн після перетину кордону в сусідніх державах, які ще не долучилися до цієї ініціативи.

«Європейська Комісія та всі відповідні інституції ЄС мають якомога скоріше прийняте спільне рішення про заборону в’їзду росіян з туристичною метою на його територію, а також посилити візовий режим, збільшивши вимоги для отримання відповідних віз тими, хто вчиться чи працює в Європі», – наголосила вона.

Виконавча директорка переконана, що в першу черга мова йде не про моральні чи етичні принципи – підтримувати Україну чи ні в боротьбі з російською агресією, а насамперед про безпеку самої Європи та її громадян.

«Європейський союз має пригадати основні положення створеного ним самим Візового кодексу, який містить цілу низку безпекових критеріїв, яким сьогодні не відповідають більшість претендентів на отримання шенгенської візи з рф», – підкреслила вона.

Експертка зауважила, що свого часу для того, щоб домогтися скасування візового режиму з країнами ЄС Україна мала неодноразово довести, що ані вона, ані її громадяни не становлять та не становитиму будь-якої небезпеки для Європейського союзу та його населення.

«Ми привели у відповідність показники життєдіяльності нашої країни за понад сотнею критеріїв та індикаторів, у той час як росія, яка також прагнула «безвізу» з ЄС, не дотрималася жодного безпекового стандарту, більше того – фактично маніпулювала і шантажувала Європейський союз», – нагадала І.Сушко.

Наразі відомо, що питання припинення видачі туристичних віз та введення візових обмежень для росіян буде обговорено в ході зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, що відбудеться у Празі наприкінці серпня. І хоча в Єврокомісії виключили повне припинення видачі віз росіянам, оскільки це суперечить нормам ЄС, в «Європі Без Бар’єрів» вірять у прийняття ЄС позитивного для України рішення.

«З цією метою нам вже сьогодні потрібно проводити відповідні консультації з представниками європейських профільних органів влади, для того щоб нагадати про те, що візові режими можуть як скасовуватися, так і відновлюватися, у той час як рішення тримати відкритими двері для фактично країни-терориста, може призвести до непередбачуваних наслідків», – підсумувала вона.

Прес-офіс ГО «Європа Без Бар’єрів»

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати