Європарламент підтримав безвіз для Грузії

Європейський парламент у четвер, 2 лютого, проголосував за візову лібералізацію для Грузії. За проголосували 553  депутати, проти – 66.

Про це  повідомляє ГО “Європа без бар’єрів” за матеріалами прямої відеотрансляції засідання.

Після Європарламенту законодавчі зміни має погодити Рада ЄС.

Домовленості щодо надання Грузії безвізового режиму Рада ЄС та Європарламент досягли в рамках так тріалогу 13 грудня. За місяць, 12 січня, її затвердив Комітет Європарламенту з питань свободи, юстиції та внутрішніх справ.

За безвізового режиму громадяни Грузії, які мають біометричні паспорти, зможуть подорожувати до ЄС без віз на час до 90 днів протягом 180-денного періоду з діловою, туристичною або сімейною метою.

Безвізовий режим буде чинний для всієї Шенгенської зони, що включає 22 країни ЄС (усі окрім Ірландії, Великобританії, Хорватії, Кіпру, Румунії та Болгарії), а також Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

Згідно з рішенням Комітету Постійних представників країн-членів ЄС (Корепер), безвізовий режим для Грузії має набути чинності тільки одночасно з оновленим механізмом призупинення безвізових режимів

Водночас, згідно з рішенням Кореперу, тріалог щодо українського безвізу має початися після ухвалення ЄС оновленого механізму призупинення безвізових режимів.

Оновлено о 13:30. За словами Рікарда Йозвяка, доповідачка ЄП Марія Габріел пообіцяла, що безвіз для Грузії запрацює до кінця березня

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати