Заява щодо обстрілу Генерального консульства Польщі у Луцьку

У Луцьку 29 березня було брутально обстріляно з гранатомета дипломатичну установу – Генеральне консульство Польщі.

Ми не можемо називати винних до завершення слідства, але очевидною є мета цього зухвалого теракту.

Польща протягом багатьох  років залишається адвокатом України і відкритим вікном у Європу для українців, зокрема, абсолютним лідером за кількістю виданих шенгенських віз і мультивіз. Тільки в 2016 році Польща видала громадянам України 560 тисяч шенгенських віз, з яких 76% – багаторазові.

Зухвалий терористичний акт напередодні надання Україні безвізового режиму вочевидь має на меті зіпсувати українсько-польські стосунки, але не тільки – а також і створити Україні репутацію небезпечної країни, щоб підірвати готовність Європи надати українцям право на вільні подорожі.

З огляду на це «Європа без бар’єрів», як організація, що багато років працює у сфері візової лібералізації, давно і плідно співпрацює з європейськими посольствами та консульствами, закликає:

  • Президента України та український уряд якнайшвидше забезпечити надійну цілодобову охорону іноземних консульств, і невідкладно та прозоро розслідувати теракт;
  • Уряди, медіа, громадян Польщі та України – бути виваженими в оцінках і діях, не піддаватися емоціям і ворожнечі;
  • Польський уряд – сприяти Україні в розслідуванні теракту та відновити роботу консульств як тільки їх буде забезпечено надійною охороною.

Ті, хто атакують дипломатичні установи, становлять велику загрозу для обох наших народів, і ми мусимо єднатися перед обличчям цієї спільної загрози, а не ворогувати.

Відкрити у PDF

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати