Звернення громадської ініціативи «Європа без Бар’єрів» щодо призупинення візових вимог для громадян України

1706957Шановні друзі! Громадська ініціатива «Європа без Бар’єрів» звертається до урядів держав-членів та інституцій ЄС щодо прийняття рішення про тимчасове призупинення візового режиму короткострокових поїздок громадян України до ЄС на 2014 рік.

Голові Європейської Ради Герману

 п.Ван Ромпею,

Голові Європейського Парламенту

п. Мартіну Шульцу,

Голові Європейської Комісії

п. Жозе Мануелю Дурау Баррозу

Верховному представнику Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки, віце-президенту Європейської Комісії

п. Кетрін Ештон,

Єврокомісару з питань розширення та Європейської політики сусідства

п. Штефану Фюле

Київ, 11 грудня , 2013 рік

Звернення громадської ініціативи «Європа без Бар’єрів» щодо призупинення візових вимог для громадян України

У цей складний час українське суспільство мільйонними виступами доводить своє прагнення бути невід’ємною частиною європейської спільноти, стійко і в мирний спосіб відстоюючи свій європейський вибір, демонструючи відданість європейським цінностям поваги до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права та поваги до прав людини.

Проте в час, коли українські можновладці, маючи дипломатичні та службові паспорти, в’їжджають до ЄС без віз, решта громадян та громадянок України, незважаючи на певні полегшення в отриманні віз до країн ЄС, все ще потерпають від штучних адміністративних бар’єрів на шляху до Європейського Союзу.

Глибоко поважаючи принципи політики ЄС щодо лібералізації візового режиму, включаючи запровадження уніфікованого регіонального підходу до досягнення критеріїв безвізової країни та виконання критеріїв відповідного Плану дій, ми, проте, закликаємо відповідні інституції ЄС, насамперед Європейську Комісію, Раду ЄС та Європейський парламент проявити певну гнучкість, винахідливість та увагу до цього питання, що враховували б ті особливі, надихаючі та водночас тривожні політичні обставини, що склалися сьогодні в Україні.

Україна пройшла значний шлях виконання Плану дій з візової лібералізації, наданого ЄС, і виконала більшість його критеріїв, що визнано, зокрема, у 3-му Звіті щодо прогресу України, оприлюдненого Єврокомісією у листопаді 2013 р.

Тому, беручи до уваги важливість сьогоднішнього моменту, ми звертаємось до урядів держав-членів ЄС, інституцій ЄС із закликом виявити європейську солідарність в практичний та відчутний спосіб і прийняти рішення про тимчасове, на 2014 рік, призупинення візового режиму короткострокових поїздок громадян України до ЄС.

Впевнені, що в той час, коли мільйони громадян України виборюють своє право на європейський вибір, запровадження безвізового режиму стане чітким сигналом з боку ЄС про підтримку та виявом поваги та довіри до тих українців, що за словами Президента Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу, пишуть сьогодні нову історію Європи!

Натомість віддалення перспективи скасування віз для громадян України лише збільшуватиме простір для маніпуляцій влади та тиску на громадян України, позбавлятимеїх можливості на власні очі побачити реалії життя у Європейському Союзі, обмежуючи таким чином, їхні можливості та свободи.

Ми також переконані, що такий крок продемонструє українським громадянам справжню увагу до них Європейської Спільноти та створить значний, набагато міцніший, аніж до сьогодні, запит громадян на реформи та сприятиме розвитку громадянської активності. Тимчасовий характер такого заходу підвищить зацікавленість та увагу громадян України до безпрецедентно тривалого виконання Українським Урядом завдань, передбачених Планом дій з лібералізації візового режиму для України.

Тимчасове призупинення візового режиму може стати постійним, якщо протягом 2014 року Україна виконає решту критеріїв, передбачених Планом дій з візової лібералізації.

Ми впевнені, що такий прогресивний та, погоджуємося, незвичний крок стане для громадян України свідченням відваги Об’єднаної Європи та її живим словом солідарності та справжньої готовності, користуючись недавніми словами Президента Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу, стояти з народом України в цей дуже складний момент.

Текст звернення у форматі PDF

01030 Київ, Україна
Вул. Пирогова, 10Г
т./факс +38 (044)2386843, 2308376
office.europewb@gmail.com

Сайт створено в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Відповідальність за зміст сайту несе ГО «Європа без бар’єрів». (С) 2009-2020 ГО «Європа без бар’єрів». Усі права захищено
Flag Counter
Показати
Сховати